Verstappen: Honda motoru bir anda mükemmel olmayacak

3

Max Verstappen dün Red Bull’un yeni sezon Formula 1 aracıyla piste çıkmıştı. Hollandalı pilot Honda motorunun bir anda “mükemmel” olmayacağını belirtti.

Red Bull geçen sezon iyi bir gelişim gösteren Toro Rosso’nun performansının ardından 2019 sezonu için Japon üreticiden güç ünitesi tedarik etmek için anlaşmıştı.

Ancak Honda’nın V6 turbo hibrit çağında hem güç hem de dayanıklılık anlamında kazanması gereken çok şey var ve henüz bir zafer ya da podyum çok uzakta gözüküyor.

Dün yapılan tanıtımın ardından konuşan Verstappen Honda ortaklığı ile ilgili olarak: “Çok fazla şey tecrübe ediyoruz.” dedi.

“Hepimiz olumlu düşünüyoruz. Biraz zaman tanımalıyız. İlk yarıştan itibaren her şey iyi olamaz. Zaman zaman takım olarak yapacağımız hatalar olacak. Belki de her şey istediğimiz gibi gidecek.”

“Önemli olan takım ve Honda gelişim konusunda çok fazla zorluyorlar. Şu an oldukça iyimserim, aynı zamanda gerçekçiyim. Zaman nasıl bir performansımız olduğunu bize gösterecek.”

Verstappen Renault güç ünitesiyle geçen sezon iki yarış kazanmıştı. Red Bull – Honda’yı simülatörde deneyen Hollandalı “pozitif” şeylerin olduğunu söyledi.

Ancak Hollandalı önümüzdeki hafta Barselona’da yapılacak olan sezon öncesi testlerden önce bir yorum yapmak istemedi.

“Sezonun başlangıcını ve bütün takımın Honda ile birlikte çalışmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Şasi ile motorun birbirine bağlı olarak performansının ne olduğunu göreceğiz.”

“(Yeni) motorla başladığımız için oldukça heyecanlıyım. Vites yükseltmeyi, düşmeyi, sürülebilirliği ve ne kadar güç olduğunu hissetmek istiyorum. Ondan sonra araçta geliştirilecek alanlar üzerinde birlikte çalışmalıyız.”

3 Yorum

    • Hocam, hadi şu işi tatlıya bağlayalım artık :p
      Bu düşmanlık nereye kadar 😀 Ben Max’i sevmeye başladım bile 😛
      Bazen gözü kör Honda’cılar görüyorum Vtec Vtec diye dolanıyorlar, Şimdi Redbull’cu oldu onlar, tuhaf geliyor. Zaten 2 ay sonra RBR onu da rezil ederse Redbull düşmanı kesilecekler. Zamanında Mclaren düşmanı oldukları gibi. Gerçi hala Mclaren düşmanılar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]