Verstappen: Avusturya zaferi sıkı çalıştığımızı gösteriyor

0

Max Verstappen’e göre Avusturya’da gelen zafer Red Bull ve Honda’nın ‘sıkı çalışmasının’ geri dönüşü.

Hollandalı pilot 2019 sezonunun ilk sekiz yarışını kazanan Mercedes’in galibiyet serisine son vermişti. Mercedes 2018 sezonunda kazandığı diğer yarışlarla birlikte toplamda 10 yarışlık bir galibiyet serisine sahipti.

Red Bull’un kendi evinde yapılan yarışı kazanan Verstappen 2018 Meksika yarışından sonra ilk zaferini tattı. Honda takımı ise 2006 sezonunda en son Jenson Button ile yarış kazanmıştı ve Red Bull Ring podyumunda duygusal anların yaşandığı görülmüştü.

Honda 2015 sezonunda McLaren ile spora yeniden giriş yaptıktan sonra geçen başarısız günlerde çok kez hedef noktası olmuştu ve Japon üretici baş ağrısı yaşamıştı. 2018 sezonunda Toro Rosso’ya motor vermeyen başlayan takım bu sezondan itibaren Red Bull takımına da motor vermeye başladı ve bu sezon ile birlikte form grafiği sürekli olarak yükselmeye devam etti.

“Avusturya’da gelen zaferin ardından Silverstone için sabırsızlanıyorum.”

“Hem takım hem de Honda çalışanları için oldukça özel bir andı. Sıkı çalışmalar karşılığını vermeye başladı.”

Verstappen’in Britanya yarışında bir podyumu bulunuyor. 2016’da podyuma çıkan genç pilot 2018 yarışında vites kutusu sorunu yaşamıştı.

21 yaşındaki pilot Silverstone’un tutkulu kalabalığına dikkat çekti. F1 takviminde Britanyalı yarış severler koltukları tamamen doldurmakta. Hollandalı, Red Bull’un ikinci evi olan Silverstone pistinde iyi bir sonuç daha almayı hedeflediklerini söyledi.

“Silverstone pistini çok seviyorum çünkü yüksek hızlı virajları bulunmakta. Becketts ve Maggots favori virajlarım ve burada sürmek oldukça eğlenceli”.

“F1’den önce burada Avrupa Formula 3 şampiyonasında yarıştım.”

“Britanyalı kampçı ve destekçi fanları burada görmek güzel. Burada genellikle F1’in dünya üzerindeki en tutkulu fanları bulunmakta.”

“Harika ve hızlı çok viraj var. Buranın takvimde olmadığını hayal edemiyorum.”

“Milton Keynes’de bulunan fabrikamız buraya çok yakın. Burası takımın ikinci evi gibi. Umarım gelişimimize devam ederiz ve Pazar günü eğlenceli bir yarışla insanlara güzel bir şov sergileriz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]