Üç motor kuralının kaldırılmasını Ferrari reddetmiş

9

Toro Rosso takım patronu Franz Tost, Red Bull’un Formula 1’in bu sezon karşı karşıya kaldığı üç motor kuralının değiştirilmesi için verdiği mücadelenin Ferrari tarafından engellendiğini söyledi.

Geçtiğimiz sezon 20 yarışta 4 güç ünitesi kullanılmış ve tüm üreticiler bu şartlar altında bazı sorunlar yaşamıştı. Ancak bu sezon 21 yarış olmasına rağmen sadece üç güç ünitesi kullanılacak.

Red Bull takım patronu Christian Horner, geçen seneki gibi 4 güç ünitesi kullanılmaya devam edilmesi için çaba sarf etmiş, ancak bu konu reddedilmişti.

Tost ise bunun Ferrari tarafından reddedildiğini söyledi.

“Geçtiğimiz yıl üreticiler daha az yarışta dört motor kullanmayı denediler ve bu sezon daha fazla yarış ve daha az motor var. Bu kuralın tamamen delilik olduğunu söylemeliyim.”

“Ancak Ferrari buna karşı çıktı, çünkü diğerleri dört motor kullanmak istemişti. Onlar [Ferrari] üç motor ile bir avantaj kazanacaklarını düşündü.”

“Elbette kurallar bu şekilde biz de bununla yaşamak zorundayız. Bunu kabul etmeliyiz, ancak sezon sonunda kaç tane güç ünitesi kullanmış olacağımızı bilmiyorum.”

9 Yorum

  1. Ferrari’nin 2014’ten beri dayanıklı bir motoru olsa eyvallah karşı çıkmakta haklı olabilir dicemde. Geçen sezon bile Güç ünitesi bakımından sorun yaşadılar. Bu sezon ne olur merak ediyorum. Düşük motor modları ile yarışan çok takım olucak

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]