Tost, Ricciardo’nun Renault’ya geçişini sorguluyor

0

Toro Rosso takım sorumlusu Franz Tost, Daniel Ricciardo’nun Renault’ya geçerek doğru bir karar vermediğini düşünüyor.

Avustralyalı, Red Bull’da geçirdiği beş yıl boyunca takım üst sıralara tırmanmayı başaramayınca takımı terk etme kararı almıştı.

Ricciardo yeniden dirilen Renault’ta yeni bir mücadele kovalarken, Tost  Red Bull’a  oranla daha zayıf olan Fransız üreticiye transfer olmanın bir cazibesini görmüyor.

“Red Bull’dan bu takıma gitmek, Asla anlamadım ve anlamayacağım. Fakat gelecek karırın doğru olup olmadığını gösterecek.”

“Fantastik bir atmosfere sahip olup olmamak istediğini düşünmelisin, ya da yarış kazanıp kazanmamak istediğini. Yarış kazandığın zaman sıklıkla atmosfer ideal noktada değildir.”

“Her şeye sahip olmazsın. Evde karınla, kız arkadaşınla sahip olabileceğin atmosfer. Orada sahip olabileceğindir, garajda değil. Fikrim bu.”

Ricciardo’nun yeni partneri Hülkenberg’in eski takım arkadaşı Perez, bu yıl Hülkenberg’in Ricciardo’dan daha iyi bir performans çıkartacağını düşünüyor.

“Bunu görmekle çok ilgiliyim. Aralarında çok yakın bir mücadele olacak. Nico’nun önde olacağını tahmin ediyorum. sıralama turlarında ve puanda Nico Daniel’i yenecektir.”

“Eğer yenemezse hayal kırıklığına uğrarım. Daniel’i pek bilmiyorum. Tüm bildiğim Nico hakkında. Nico çok rekabetçi bir sürücü.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]