Toro Rosso’nun 2017 hedefi beşincilik

9

Franz Tost Scuderia Toro Rosso olarak 2017 sezonundaki hedeflerinin Force India ve Williams’ı geçerek şampiyonada beşinciliği elde etmek olduğunu söyledi.

Bu sezon 2015 Ferrari motoru kullanan takım sezon başında iyi olsa da diğer takımlar motor gelişimi aldıkça gerilemiş ve sezonu McLaren’ın arkasında yedinci tamamlamıştı.

“Eğer en iyi motora sahip olsaydık Force India ve Williams’la savaşabilir ve onları geçebilirdik. Ferrari, Mercedes ve Red Bull tamamen farklı bir seviyede olduğu için onlara karşı nerede olacağımızı bilemiyorum.”

“Dediğim gibi, motorumuz iyi olsaydı Force India ve Williams’a zor anlar yaşatırdık. Önümizdeki sezon hedefimiz markalar şampiyonasında ilk beş içerisinde olmak. Her şey yeni olduğu için nerede olacağımız konusunda bir şey söylemek zor, ancak iyi bir performans göstermeliyiz.”

9 Yorum

  1. Bi siteden çevirdiğim,
    Marcionne: 2017 sezonu için fazla açıklama yapmayacağım. 2016 sezonun en kötü yani sezon boyunca aracın gelişememiş olması. Binotto,Allison değişikliği doğru seçimdi.İnsanlarla konuştuğumda Ferrarinin neden kazanamadığını soruyorlar. Bunun cevabını,sezonun başlarında yaptığım açıklamalar olarak diye yanıtladım.
    Ferrarinin iki dünya şampiyon pilotu var. (Arzu,tutku kararlılık vs) Teknik ekipten bazı arkadaşlarımızı kabettik. Pişman değiliz. Lowe önerildi ama planlarımızda yer almadı. Sahip olduğumuz ekip değişmeyecektir.

    Marcionneye soru,Sebastian daha fazla ne vermelidir ?
    Cevabı: Sakin olmalı 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]