Toro Rosso Hartley’in süspansiyon sorununu inceliyor

0

Toro Rosso’nun teknik şefi James Key, Brendon Hartley’in Silverstone’da yaşadığı ve büyük bir kaza yapmasına neden olan süspansiyon sorununu araştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Hartley’in süspansiyonu Wellington düzlüğünün sonunda kırılmıştı ve Yeni Zelandalı pilot yüksek hızda bariyerlere çarpmıştı.

Takım Silverstone’da yeni bir süspansiyon sistemi kullanıyordu, ancak kırılan parçanın bu yeni setin bir parçası olmadığı söylendi. Kazadan sonra önlem olarak Pierre Gasly sıralama ve yarış için eski süspansiyona geri döndü ve sorun yaşamadı.

Hartley ise yeni bir şasiyle baştan yapılan aracındaki sistem sorunu nedeniyle bir tur tamamladıktan sonra yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

Key: “Sorun yaşadığımız bileşen yeni bir şey değildi. Önlem olarak eski parçalara döndük ve yaşanan sorun o parça ile ilgili değildi.”

“Parçalar fabrikaya gönderildi, karantinaya alındı ve hangisinin kaza hasarı, hangisinin potansiyel ana sorun olduğunu araştırıyoruz. Sonuçlara göre farklı seçeneklerimiz olacak.”

Key, Hartley’in yarışta da kalmasının sebebinin aracının gece baştan toplanmasından kaynaklanan temel bir sistem sorunu olduğunu söyledi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]