Todt: Takım arkadaşınıza 21-0 yenilirseniz gönderilirsiniz

0

Jean Todt’un oğlu ve bazı pilotların menajerliğini yapan Nicolas Todt, Stoffel Vandoorne’un geçen sezon sergilediği kötü performansa rağmen ikinci kez F1 şansı yakalamasını umuyor.

Stoffel Vandoorne, alt serilerde sergildeği güçlü performansın sonucunda 2017 sezonunda McLaren pilotu oldu. Ancak 2017 ve 2018 sezonlarında sergilediği performansla beklentileri karşılayamadı.

Hatta 2018 sezonunda sıralama turlarının tamamında takım arkadaşı Fernando Alonso’ya mağlup oldu.

Vandoorne, kötü geçen sezonlar sonrasında takımdan gönderildi. Belçikalı pilot Formula E’de mücadele ediyor ve aynı zamanda Mercedes’in de simülatör pilotu.

Felipe Massa, Daniil Kvyat, Jules Bianchi ve Charles Leclerc’in menajerliğini üstlenen Todt da 21-0 biten sıralama sonuçlarına dikkat çekiyor.

“İlk olarak, Stoffel çok kötü bir araçla yarıştı ve bu durum ona yardımcı olmadı.”

“Ancak en sonunda size verileni kullanmak zorundasınız. Dünyadaki en iyi üç pilottan biri olarak gösterilen birisine karşı yarışmak zorunda kaldı.”

“Kullandığınız araç kötü olabilir ama takım arkadaşınızı da arada bir mağlup etmeniz gerek. Sıralama turlarında takım arkadaşınıza 21-0 yenildiyseniz Formula 1’de kalmanız imkansız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]