Todt: Ferrari 2018’de küçük şeylerle yenildi

0

Scuderia Ferrari adına en başarılı dönemde takımda yer alan, ve şu an FIA başkanı olan Jean Todt, İtalyanların bu sezon küçük detaylar yüzünden kaybettiklerini düşünüyor.

Ferrari ve Sebastian Vettel sezonun ilk yarısında şampiyonluk için favori olarak görülen taraftı. Ancak yaz arasından sonra işler istedikleri gibi gitmedi ve Mercedes-Lewis Hamilton ikilisine yenilmekten kaçamadılar.

“Ferrari hakkında konuşurken Sergio Marchionne’yi de anmak isterim. Çok beklenmedik ve üzücü bir ölümdü. O güçlü bir liderdi ve Ferrari’de yaptığı şeyi kalpten sevdi.”

“Ferrari’yi zirveye çıkarma konusunda çok kararlıydı ve Ferrari de oraya ulaşmıştı, ancak ufak detaylarla alakalı sorun yaşadılar.”

“Bazen en iyi pakete sahiptiler, bazense durum farklıydı ve sonuç olarak Mercedes ve Lewis Hamilton sezonun ikinci yarısında liderliği ele geçirdi.”

FIA başkanı ayrıca, yaptığı hatalar nedeniyle direk olarak Vettel’e gelen eleştirileri reddetti.

“Hepimizin duyguları var ve özel bir baskı olmadan yargılamak çok kolay. Ancak her iki şampiyonada da kendinizi bu pozisyona sokmalısınız. Birilerini eleştirmeden önce her zaman dikkatli olurum çünkü bu çok zor bir iş.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]