Symonds Schumacher’i övdü

0

Bu ayın sonu Schumacher’in 1991’de spora girişinin 25. yılı. Ünlü mühendis Pat Symonds daha önce çalıştığı Michael Schumacher’i övdü.

“İyi bir yarış mühendisi herhangi bir pilotla çalışabilmelidir. Pilot ve mühendis arasındaki ilişkiler hep ilginç olmuştur.”

“Mühendisin sürücüyle olan ilişkisi daima çok iyi olmalıdır. Bu mümkün olunca artık birbirlerinin düşüncelerini okuyabilirler. Michael ile çalışırken bu seviyedeydik. Tek kelime etmeden birbirimizi anlardık. Telepati yapıyor gibiydik. ”

Ayrton Senna ve Fernando Alonso ile de çalışan Symonds, çalıştığı en iyi pilotun kim olduğu sorusuna:

“Kesinlikle Michael. Kariyerim boyunca pek çok iyi pilotla çalışma şansına sahip oldum. Bazılarıyla şampiyon olduk. Ancak bu uzun süreçte Michael’dan daha iyisi yoktu. Sadece profesyonel anlamda değil, birbirimizi iyi anlardık ve iyi bir arkadaştık. Benetton’da bir bakıma birlikte büyüdük.”

“Michael her ayrıntıya tek tek dikkat ederdi. Tek bir yaklaşımı vardı; sürekli gelişmek. Ondan önce hiç kimse işlerinde bu kadar tutarlı değildi. Çalışma şekli çok iyiydi, zekiydi, mantığını kullanırdı ve araçtan her zaman en iyisini alırdı. Beni her zaman şaşırtmıştır.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]