Stroll : Para şampiyonluk kazandırmaz

1

Önümüzdeki yıl için Williams ile anlaşan genç Kanadalı paranın Formula 1 için önemli olduğunu ancak para ile şampiyonluk satın alınamayacağını düşünüyor.

Her ne kadar babası multi milyoner olsa da genç Kanadalı 2016 yılında Formula 3 şampiyonasını 14 yarış kazanarak domine etmiş ve şampiyon olmuştu. Anlayacağınız yeni çaylağımız sadece parasıyla Formula 1’de yarışan bazı pilotların aksine gelecek vaat eden yetenekli bir pilot.

“Burada yarışabilmek için 2 seçeneğiniz var. Öncelikli olarak bir sponsora veya size destek olacak bir aile üyesine ihtiyacınız var. 8’li yaşlarınızdan başlayarak Formula 1’e uzanan yolda tek başınıza olamazsınız, desteğe ihtiyacınız var.”

“Daha sonrasında ise ne kadar paranız olduğu, hangi milliyetten olduğunuzun bir önemi yok. Direksiyonu düzgün şekilde kontrol edemiyorsanız, pistin etrafında yeterince hızlı dönemiyorsanız yarış kazanamazsınız.”

“Para yarışlar, şampiyonluklar kazandıramaz. Para size sadece fırsatlar sunabilir. Daha iyi go-kart seti ile yarışabilirsiniz ve F3, F4 serilerinde daha iyi koltuğa oturabilirsiniz.”

“Süper lisansınız yoksa F1’de yer alamazsınız. F4,F3,GP2 de yarışarak 40 puan toplamalısınız ki lisans alıp Formula 1’de yer almaya çalışmalısınız. Ben bunu çoktan başardım ve önümüzdeki yıl Formula 1’de yarışacağım.”

 

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]