Stroll Force India’yı kurtarıyor!

1

Force India’ya atanan kayyumlar Lawrence Stroll’un liderliğinde konsorsiyumun teklifini kabul etti.

Stroll’ün yatırımcıları arasında Kanadalı girişimci Andre Desmarais, Monako Sport’tan Jonathan Dudman, modacı John Idol, telekominikasyon yatırımcısı John McCaw Jr, finansal yatırımcı Michael Picciotto ve Stroll’ün iş ortağı Silas Chou yer alıyor.

Bu yeni yapı Force India’nın borçlu olduğu tüm şirketlere ve 405 çalışana olan borçlarını ödeyecek. Salı günü özel anlaşmalar imzalanarak hazırlanan bu yapı, Vijay Mallya ve India Holdings Sarl’dan Force India’nın yönetimini devralacak.

“Bu gelir Force India’nın geleceğini güvence altına alacak, takım ve sürücülerimiz tam kapasite çalışmaya devam edecek.” diyor Szafnauer.

“Konsorsiyumdaki yatırımcılara bizi destekledikleri ve güvendikleri için minnettarım. Bizde değerlendirilebilir iş potansiyeli gördüler. Force Indianın artık Formula 1’de geleceği var.”

“Force India olarak tüm bilgimiz ve adanmışlığımızla elimizden geldiğince zorlamaya devam edeceğiz. Yeni yatırım bize parlak bir gelecek kazandırdı.”

“Vijay’a, Sahara Grup’a ve Mol ailesine destekleri ve bu zor zamanlarda takımı ayakta tuttukları için ayrıca teşekkür ediyorum.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]