Stroll düzenli puan ve podyum hedefliyor

0

Bu sezon Racing Point’e geçen Lance Stroll, 2019 sezonundaki hedefinin podyuma çıkmak olduğunu söyledi.

2017 sezonunda Williams ile F1’e giriş yapan Lance Stroll, 2017 ve 2018 sezonlarını Williams ile geçirdi ve 2019 sezonu için babası tarafından satın alınan Racing Point’e geçiş yaptı.

Uzun süredir takımda bulunan Sergio Perez’e karşı yarışacak olan Kanadalı pilot, yeni sezonda podyum hedeflediğini söyledi.

“Gerçekten iyi hissediyorum. Takımın büyük bir potansiyele sahip olduğunun farkındayız. Fabrikada harika bir tutku var. Şu anda kendimi rahat hissediyorum çünkü herkes beni hoş bir şekilde karşıladı. Kariyerimde yeni sayfa açmayı ve araca binip çalışmaya başlamayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

“Takımın sahip olduğu tutum beni gerçekten etkiledi. Burada bulunan herkes kalpten yarışıyor. Fabrikanın etrafında dolaşırken veya mühendislerle konuşurken bunu hissedebiliyorsunuz. Odak noktası araçtan en iyisini almak ve bu gerçekten rahatlatıcı bir durum. Takımın şimdiye kadar başarmış olduğu şeyleri gördüm ve buradaki insanların hakkını vermek gerekiyor. Artık kendi tarihimizi yazmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

“Ocak ayının başından beri fabrikada takımla çalışıyorum. Her alanda daha rahat hissedebilmek için simülatörde çok zaman harcadım. Fabrikada bolca vakit geçirdim, mühendislerle çalıştım, takımı tanıdım ve ilişkiler kurdum.”

“2019 hedeflerine gelirsek, hedeflerimi her zaman yüksek tuttum ve bu yüzden en başından itibaren rekabetçi olmamızı istiyorum. Diğer takımlarla karşılaştırıldığında nerede olduğumuzu söylemek için henüz çok erken ama bu sezon her yarışta puan savaşı vermemiz gerekiyor. Amacım 2019’da podyuma çıkmak.”

“İlk olarak Barcelona’da yeni araçla planladığımız kilometreyi tamamlamayı planlıyorum. Kış boyunca simülatörde bolca vakit geçirdik ancak hiçbir şey araçla piste ilk çıkışınızın yerini tutamaz. Gerçek iş başladığı zaman, aracı hissetmeniz, aracın nasıl tepki verdiğini görmeniz, neyin işe yaradığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini anlamanız gerekir. Yoğun bir dönem olacağını biliyorum. Ancak şimdi yılın geri kalanı için temel oluşturacağız ve bunun için sabırsızlanıyorum.”

Stroll, Racing Point’in bir aile şirketi olduğunu söyledi.

“Elbette bu bir aile işi. Sandalyeye oturup ayaklarımı uzatamam. Çok çalışmalıyım ve bunun için bir yarış pilotu olarak harika bir fırsat var. Kariyerim için büyük bir dönüm noktası.”

“Hem babam hem de Stroll ailesi için harika bir fırsat. Biz buraya kalbimizi ve ruhumuzu koyuyoruz.”

“Takımın ve fabrikanın potansiyeli inanılmaz. Hedeflerimin hep yüksek olduğunu söyledim. En başından itibaren rekabetçi olmak istiyorum. Podyuma geri dönmek ve takıma yardımcı olmak istiyorum. Uzun zamandır olması gerekenden daha fazlasını yapan harika bir insan grubu var ve şimdi takım her zamankinden daha sağlıklı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]