Strateji Grubu 2020 sonrası aero kurallarını tartışacak

18

Strateji Grubunun Çarşamba günkü toplantısında 2020 sonrasındaki aero kurallarını ve kokpit koruma sistemlerini tartışacağı ortaya çıktı.

Aerodinamik kurallar hızlı ve agresif görünümlü araçlar için değiştirilmişti, ancak F1’in patronları yarışları daha heyecanlı hale getirmek için aero kuralları bir kez daha değiştirmek istiyor.

F1’in patronları uzun vadede geçerli olacak çözümler üzerinde çalışıyor ve yeni kurallar gelmeden önce uzun denemeler ve çalışmalar yapma niyetinde.

FIA ise, 2018’de getirmek istediği kokpit koruma sistemini hazır etmek için Shield sisteminin gelişimine odaklanıyor. Sebastian Vettel, İngiltere GP antrenmanlarında sistemi denemiş, ancak baş dönmesi yaşayınca, sistem hemen araçtan çıkarılmıştı.

Strateji toplantısında F1 hafta sonundaki lastik hamurlarının da tartışılacağı düşünülüyor. Listede egzoz üflemesi, yağ yakma tartışması, motor kapakları ve köpekbalığı yüzgeçleri de bulunuyor.

18 Yorum

  1. Brawn’dan ümitliyim ben. Motor konusunda bir şey yapabileceğini pek sanmasam da, şaside bir şeyleri değiştirmek için sistemli hareket ediyor. Zaten işi bilen birisi, onun bunun gazına da gelecek değil. Şimdiki kuralları Red Bull’un gazıyla yaptılar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]