Stewart Rosberg’in cesaretini kutluyor

0

Jackie Stewart Nico Rosberg’in Formula 1’den emekli olma kararında cesaretini kutladı.

“Bence bu harika bir haber. Çok az pilot Nico’nun yaptığını yapabilecek kadar cesurdur. Vücudundan bir damla kan akıtmadan dünya şampiyonu olmak, sonrasında da ‘bu kadar, gidiyorum.’ demek, bence harika.”

“Nico’yu biliyorum, basit bir karar vermedi. O çok akıllı. Bence maddi olarak çok rahat durumda. Kaç yaşında? 31? Benim emekliliğimden üç yaş daha genç. Ne zaman emekli olacağına karar vermek hayattaki en zor şeylerden birisidir.”

“Elbette çok stresli bir sezon geçirdi. O ve takım arkadaşı arasında bir uyum yoktu ve bu da bir rol oynamış olabilir. Ayrıca o evli ve küçük bir çocuğu var.”

“Neyin doğru olduğunu zaman söyleyecek. Bir çok kişi yarı emekli olduktan sonra geri geldi, ve bunun bir hata olduğu genellikle kanıtlandı.”

“Bence bu kadarı basit bir düşünceyle vermemiştir. Onu kariyerinden dolayı kutlamak istiyorum. Onu izlemek çok keyifliydi. Bu kararından dolayı da kendisini kutluyorum.”

Formula 1’deki güvenliğin Rosberg’in kararında etkili olup olmadığı sorulduğunte Stewart:

“Benim zamanıma göre kesinlikle çok daha güvenli. Daha önce hiç olmadığı kadar güvenli, ancak bu motor sporu, biletlerin arkasında yazdığı gibi, bu tehlikeli bir spor.”

“Bu yıl Fernando’nun kazasını gördük, yürüyüp gidebildi, ancak sürücülerin ciddi yaralanmayalara ne kadar yakın olduğunu gördük. Hayat ve ölümü birkaç milisaniye ayırıyor. Gerçekçi olmak gerekirse, hayatınızı kaybedebileceğinizi kabul etmeniz gerekir.”

“Ben dünya şampiyonu olarak bırakabildiğim için çok şanslıyım, bu ayrıcalığın tadını çıkardım. Diğerleri o kadar şanslı değildi. Jim Clark değildi, Jochen Rindt değildi.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]