Starttaki kazaya ceza çıkmadı

2

4 aracın yarış dışı kalmasına sebep olan start kazasında hakemler olayı yarış kazası olarak değerlendirdi ve herhangi bir pilota ceza vermedi. Yapılan açıklama ise şöyle;

“Videolu kanıtlar incelenmiş olup 5 numaralı aracın sürücüsü Sebastian Vettel, 7 numaralı aracın sürücüsü Kimi Raikkonen, 33 numaralı aracın sürücüsü Max Verstappen ve takım temsilcileri dinlenmiştir.”

“7 numaralı aracın sürücüsü oldukça iyi start almış ve 33 numaralı aracın sol yanından atak yapmıştır.”

“Bu olayla eş zamanda yavaş start alan 5 numaralı araç pistin sol yanına doğru hamle yapmıştır. 33 ve 7 numaralı araçların temasına 5 numaralı araç dahil olmuş ve hatta sonrasında 14 numaralı (Fernando Alonso) araçta dahil olmuştur.”

“Hakemlerin incelemesi sonucu pilotlardan herhangi biri tamamen suçlu bulunmadığı için ceza verilmemiştir.”

2 Yorum

  1. Bu olayla eş zamanda yavaş start alan 5 numaralı araç pistin sol yanına doğru hamle yapmıştır. 33 ve 7 numaralı araçların temasına 5 numaralı araç dahil olmuş ve hatta sonrasında 14 numaralı (Fernando Alonso) araçta dahil olmuştur.

    Polis tutanağı gibi 😀

    • Heralde numaralarla konuşarak “Ne takıma, ne pilota bakarız.” mesajı vermeye çalışıyorlar. Ama konu FIA olunca ters tepki yapıyor. Daha çok bakıp, aksini kanıtlamaya uğraşıyorlarmış gibi hissediyorum 😀

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]