Sıralamalarda yavaş kalan Alonso Indy 500’e katılamayabilir

2

Fernando Alonso’nun Triple Crown yolunda Indianapolis 500’ü kazanma şansı zor girebilir, çünkü sıralama turlarında ilk 30’a kalmayı başaramadı.

İlk sıralama turlarında en hızlı 30 araç yarışa katılmaya hak kazanıyor, ancak bu yıl sıralamalara 36 araç katıldı ve yarış için de 33 araca izin veriliyor.

Alonso, McLaren ile katıldığı bu sezonki yarışta lastik patlağı ve sürüş sorunları nedeniyle ilk 30’a giremedi ve geri kalan 3 aracın hangisi olacağına karar verilecek 6 araçlık sonraki seansta başarılı olmak zorunda.

“Sakin kalmalıyız. Şu an herkes için farklı bir an, ancak şu an yapabileceğimiz çok fazla şey yok.”

“Sabah şartlar çok kötü değildi. Ancak her şey çok hızlı ilerliyor. Öğleden sonra 1’de çıktık ve o zaman lastiğimizde bir patlak oluştu. Tekrar çıkmak için şartların soğumasını bekledik, öyle oldu da, şansımızı denedik. Ancak yeterli olmadı.”

Alonso artık durumun gerçekliğiyle yüzleşmiş gibi görünüyor.

“Hızımız ilk 30’da yer almak için yeterli değildi. Hızımız yoktu, yani hak ettiğimiz yerdeyiz.”

“Umarım yarışabilmek için bir diğer şansımız olur. Eğer bunu yapamazsak, yapamayız, bu da bunu hak etmediğimizden dolayı olur.”

“Gece bir şeyler yapmaya çalışacağız. Ancak bir günde bulabileceğimiz çok fazla şey yok. Umarım altılının üst üçlüsünde yer almak için yeterli olur.”

2 Yorum

  1. McLaren yıllardır teknoloji ve analizde en iyi olduğu yönünde atıp tutuyordu, Formula 1 de kendisini açık ara en iyi olarak tanımlıyor ve en iyi yarış takımlarına sahip olarak pazarlıyor.

    McLaren bu yılki Indy 500’de Formula 1’i de, Alonso’yu da rezil etti.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]