Seidl: Liberty yarışları sulandırmaktan kaçınmalı

0

McLaren takım patronu Andreas Seidl Formula 1 takviminin genişlemesi konusunda dikkat etmesi gerektiğini ve şampiyonanın belirli bir seviyede tutulması gerektiğini söyledi.

Formula 1 2016 yılında 21 yarışlık takvime geçiş yapmıştı. 2018 ve 2019 sezonlarında bu sayı korunurken gelecek sezon 22 yarışlık bir takvim bizleri bekliyor olacak.

Liberty Medya Vietnam ve Hollanda ile anlaşma sağladı. Böylelikle listede olan Almanya’nın takvimden düşmesi bekleniyor.

Formula 1’in sahibi Liberty takvime daha fazla yarış ekleme peşinde. Fakat Seidl şampiyonanın kalitesini koruması gerektiğini söyledi.

“Tartıştığımız bazı detaylar var. Fakat kağıt üzerinde 2020 için yapılacak ekstra yarışı destekliyoruz.”

“Ayrıca bu durumun insanlara ne kadar yük getireceği konusunda dikkatli olmalıyız.”

“Formula 1’in önemli yarışlarla kalitesini belirli seviyede tutması gerektiğini unutmamalıdır. Ne kadar yarış eklerseniz o kadar sulanıyor.”

“Şu an bulunan yarış sayısının tutulması ve yeni yarışlar eklenmeden önce bunların göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyorum.”

Formula 1 2021 için finansal ve teknik kurallar hakkında nihai kararları Ekim sonunda verecek. Seidl Eylül ortasında yapılacak toplantının önemine dikkat çekti.

“En kısa sürede bir sonuca varmalıyız.”

“Haziran ayında prensipte anlaştığımız finansal kurallara bağlı kalmalıyız. Bu bizim önemli bir durum. Çünkü önümüzde bütçe sınırı bulunmakta.”

“Hem sportif hem de teknik kuralların aynı anda açıklanmasını bekliyoruz. Fakat bu kurallar çok az bile olsa önümüzdeki üç ay içinde değişecek.

“Spora heyecan katacak yeni kurallar için kritik bir zamandayız ve zamanımızı boşa harcamak istemiyoruz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]