Sauber yüzde 33 büyümeyi planlıyor

0

Sauber takımı yeni teknik direktörü Simone Resta’ya göre takım yakın zamanda %33’e kadar büyümeyi planlıyor.

Bir kaç sezon zorlanmanın ardından Sauber 2016’da el değiştirmiş ve Alfa Romeo ismi altında sponsorluk bularak piste çıkmıştı. İyi kaynaklar bulan Sauber işe alım yapacak ve Resta’ya göre orta sıraların yükselen takımlarından olacak.

“Planlar geleceği geliştirmek yönüne kuruluyor. Şu an çalışan sayımız 400 civarında ve bunu %30 civarında arttırmayı düşünüyoruz. Sürekli gelişmeliyiz ve işgücümüzü arttırmalıyız.”

“Şüphesiz istediğimiz bir yerde değiliz. Gelişmeli ve bir şeyleri değiştirmeliyiz. Çalışmamız gereken alanları bulup onları genişletmemiz için henüz erken. Ancak dört hafta içerisinde nelerde eksiğimiz olduğunu anlayıp gelişime geçmeliyiz. Ancak hiç şüphesiz bazı şeyleri bulup gelişmeliyiz.”

Sauber üreticiler klasmanında dokuzuncu sırada ve son iki sezona göre aldığı puanlardan fazlasını aldı. Toro Rosso ile 10 puan bulunan Sauber, McLaren’den ise 34 puan ile yedinci sırada.

Temmuz’da Ferrari’den geçiş yapan Resta Sauber’e geçişinin ardından bir süre sonra tam zamanlı çalışmaya başladıktan sonra takımı ileriye doğru harekete geçireceğine inanıyor.

“Her takım farklı ve her takımın ihtiyacı olan şey ayrı. Umuyorum ki tecrübemle ve çevreden öğrendiklerimde çalışmalarım iyi bir gelişim süreci oluşturacağım. Umuyorum ki elimden gelenin en iyisini yapacağım ve sürekli ileri bakıp takımı ileriye doğru taşıyacağım.”

“Hedefler sürekli puan barajında bitirmek ve basamak olarak hep bir ileriye taşımak. Şu an orta sıralarda stabil bir pozisyondayız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]