Sauber Kubica’nın açılmamış 2008 zafer şampanyasını açıkladı

1

Alfa Romeo Sauber takımı, Kanada GP öncesinde takım fabrikasında açılmamış durumda duran özel bir şampanya şişesinin arkasındaki gerçek hikayeyi açıkladı.

Takım F1’de kazandığı tüm podyum şampanyalarını fabrikasında sergiliyor, ancak bir tanesi açılmamış olmasıyla dikkat çekiyor. Üstelik bu şişe BMW Sauber döneminde 2008 Kanada GP’yi kazanan Robert Kubica’ya ait.

Sauber personelinin takıma yeni katılanlara zafer kazanınca aşırı sevinen Kubica’nın şampanyayı patlatmayı unuttuğunu anlattığı söyleniyordu.

Ancak takım açılmamış bu şampanya şişesinin arkasındaki gerçek hikayeyi açıkladı.

“Bu harika bir Sauber hikayesi, Formula 1’in insani yanını gösteriyor. Yeni başlayanlara fabrikadaki ilk günlerinde anlatılan bu hikaye doğru değil.”

“Zaferden sonra bu ganimetleri kimin alacağı bir tartışma konusu olmuştu. Sauber ve BMW bu özel anıyı kendinde tutmak istiyordu, elbette bu tattığımız en güzel şampanyaydı.”

“Ancak Alman devi bu ‘Şişe Savaşını’ kazandı.”

Bu şişe bugün Münih’teki müzesinde gururla sergiliyor. Formula 1 ise bir replika üreterek İsviçre’deki fabrikaya gönderdi.

“O gün, bu değerli hatırayı partnerimize vermeyi seçtik. Bunu alçakgönüllülükle yaptık ve gelecekte daha büyük anılarımızın olmasını istedik.”

“Kupa ise bizde kaldı. O günden sonra ona ‘onlara koklatmadığımız şey’ olarak hitap ettik.”

Sauber’in, Kubica’nın Formula 1’deki tek zaferinin arkasındaki ilginç hikaye de böylece açıklanmış oldu.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]