Sainz ucuz motor karşılığında Renault’ya verilebilir!

0

Carlos Sainz Jr, son günlerde ortaya atılan ve kendisinin Renault’nun motor ücretinde indirim yapması karşılığında Renault’ya transfer edilebileceği iddialarının ilginç ve olağanüstü olduğunu söyledi.

Toro Rosso geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu açıklamada Sainz’ın gelecek sezon da kendileriyle olacağını açıklamıştı.

Ancak Toro Rosso’nun motor ücretinde indirim alması karşılığında Sainz’ı Renault’ya verebileceği şeklinde söylentiler ortaya atıldı.

Takım patronu Franz Tost bu iddiaların saçmalık olduğunu söylerken Renault da motor tedarik anlaşmasını aylar önce yaptıklarını ve iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Sainz “Renault motoru karşılığında benim ticaretimi mi yapacaklar? Yani para gibi mi olacağım? Bu şaka olmalı. Bu mümkün mü bilmiyorum ancak her şey Red Bull’a bağlı. Bu ilginç olurdu.”

“Red Bull benimle anlaşma imzaladıysa beni istedikleri içindir, ticaretimi yapmak için değil. Belki fikirleri değişmiştir, ancak yine de bu tuhaf ve olağan dışı olur.”

Renault’nun kendisiyle ilgilendiği iddialarını konusunda Sainz: “Ne kadar doğru bilmiyorum. Bu olur ya da olmaz, gerçekten bilmiyorum. Red Bull’un anlaşma yenilerken tek hedefi beni takımda tutmaktı. Benim ticaretimi yapmak değil.”

“Bu yüzden geleceğim hakkında emin ve sakin olabilirim. Burada çok rahatım. Patronlardan büyük destek görüyorum. Helmut Marko, Christian Horner ve Franz Tost gibi bana çok inanan insanlarla olmam önemli. Burası o açıdan en doğru yer.”

“İnsanlar size güveniyorlarsa ve gelecek seneki kurallar altında insanları şaşırtabilecek Toro Rosso’daysanız bu kötü olmaz. Bu yüzden mutluyum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]