Rosberg şampiyonluğunu Austin’deki berbat yarışa bağladı

1

Nico Rosberg 2015 Amerika GP’de yaşadığı korkunç deneyimin bu sezon ilk şampiyonluğunu kazanmasında etkili olduğunu söyledi.

Rosberg yarışta hata yaparak pist dışına çıkmış ve Lewis Hamilton’ın liderliği alarak kazanmasına ve aynı gün şampiyonluğunu ilan etmesine neden olmuştu.

Rosberg bu olayın kendisini daha da güçlendirdiğini söyledi.

“Benim için şampiyonluğu o şekilde kaybetmek korkunç bir deneyimdi. İki gün boyunca yalnız başıma bunun hakkında düşündüm. Her zaman böyle zorlu durumlardan daha güçlü çıkabildiğim için kendimle gurur duyuyorum. Bunu da iyi yönetebildim.”

“O yarıştan sonra peş peşe yedi yarış kazandım ve bu kesinlikle şampiyonluğun öncüsü oldu. Bu yıl her şeyimi verdim. Adanmışlıkta her şeyi yaptım ve daha iyi bir yarış pilotu olmak için her şeyi öğrendim.”

Rosberg kendisi için en önemli zaferin Suzuka olduğunu söyledi.

“Suzuka’daki değişim anı önemliydi, bir anda 33 puan farkla lider oldum ve her şey ellerimdeydi. Kaybedecek olan bendim, çünkü ikinciliklerle kazanabilirdim. Bundan sonra üzerimdeki baskı büyüdü ve Lewis’i yenerek şampiyon olabilmem gerçek oluyordu.”

“Son yarışlarda en iyi Lewis’i gördüğümüzü düşünüyorum, çünkü tamamen rahat olmasının yanında en adanmış ve motive olmuş haliydi. Bu şartlar altında onu yenmek çok zordu.”

1 YORUM

  1. Evet hatırlıyorum yarıştan sonraki yüz ifadesini. Şampiyonluğu kaybettiğinde bile bu kadar üzülmemiştir heralde. Nico o yarışı haketmişti ve belkide yağmurda en iyi performansını göstermişti. Geçen sene Austin bana göre senenin en iyi yarışıydı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]