Ricciardo: Zandvoort harika bir pist, ancak yarışlar iyi olmayacak

0

Daniel Ricciardo takvime geri dönecek olan Hollanda GP’nin yapılacağı Zandvoort pistinin heyecan verici bir yarışa sahne olmayacağını söylüyor.

Avustralyalı pisti “harika” olarak tanımlarken, orada hızlı olmanın “büyük cesaret” gerektirdiğini söyledi. Ancak pist genişletilmedikçe geçişlerin zor olacağının altını çiziyor.

“Orada F3’te yarıştım ve gözünüzü fal taşı gibi açtığını hatırlıyorum. O pistte sürmek oldukça harika. Yüksek hızlı, eski tip, büyük cesaret gerekiyor.”

“Sürüş açısından eğlenceli. Ancak hızlı ve dar hali ile geçişler için heyecan verici olacağını düşünmüyorum. İlk hislerim bu, gittiğimiz hızlar düşünüldüğünde, öndeki aracı takip etmek çok zor olacaktır. Böyle olacağını düşünüyorum, bence geçit töreni gibi bir yarış izleyeceğiz.”

“Öte yandan pist harika, ancak göreceğiz. Sürüş çok eğlenceli, ancak yarış, şimdiki araçların genişlikleri ile birlikte, bazı alanlar cadde pisti gibi ve orta kısımdaki tüm yüksek hızlı bölüm, göreceğiz ancak bence heyecan verici bir yarış olabilecek şekilde zorlayıcı bir yer.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]