Ricciardo: Yeni araçlar pilotları fiziksel olarak zorlayacak

5

Daniel Ricciardo 2017 araçlarının genç ve zayıf pilotları fiziksel olarak çok etkileyeceğini düşünüyor.

“Eğer ilk testimi yaptığım zamandaki gibi olacaklarsa, bu sistem için büyük şok olur. Bazıları bunu yapabilecek, ancak ne olacağını gerçekten bilmiyoruz.”

“En büyük sorun sıcak yarışlarda olacak. Malezya ve Singapur gibi, eğer yeterince hazırlıklı değilseniz son 15-20 turun cehenneme en yakın şey olacağından eminim.”

“Eski nesil pilotlardan olsaydınız daha hızlı araçlar isterdiniz. Teknik olarak daha karmaşık değil, sürmesi zor olmasından bahsediyorum. Bence fiziksel olarak daha zorlayıcı ve biraz daha korkutucu olacak.”

“Viraj hızları, 2009’da F1 aracını ilk kez sürdüğümde viraj hızları astronomikti. Kafam kopmak istiyordu. O hissi biliyorum, şu an gelen genç pilotlar için bir şok gibi olacak ve tekrar üstesinden gelmemiz gerekecek. F1’in gerçekten bir sonraki seviyede olmasını istersiniz. Bence geniş lastikler ve daha fazla yere basma ile bu mümkün olacak.”

5 Yorum

 1. Söylediklerinin olacağı kadar önemli bir değişiklik yok ortada yanı yine hikaye yazıyorlar.
  Benim ayar olduğum şey bunu pilotların yapıyor olması patronlar yapsa neyse kökünü anlıyorsun pilotlar bak ciddi birşey yapıyoruz ha demeye getiriyor anlaşılan yapmadıkları halde.
  Dünyada ki bütün araçları kullanmak attık daha kolay bu genel bir durum ve istisnasız bu da direkt seviyeyi başka noktalara odaklanilmasini sağlayarak yükselteceğine aksine düşürüyor o yüzden çoluk çocuk lemans da f1 de o yüzden adamlar kızlarına süpercar alıyor o yüzden piyasa da viih manuel de neymiş diyen bir nesil var o yüzden karda kışta bu kadar yolda kalan birşey bilmez insan oluyor. Şimdi ki hiçbiri ww2 uçak tank pilotlarından daha maharetli değil nokta…

   • Bende öyle Monster lastiklere zaten biterim makine dediğinin lastikleri kocaman ve geniş olur. Salaklik şurada 5 yıldır lastikler hiç olmadığı kadar gelişiyor iyi ama makineler düpdürü… ondan önce makineler o biçim idi lastikler ahmakcaydi. Bu kafayı fakirlere bile zorla yaptıramazsın

 2. Verstappen’e mi konuşmuş? 😀

  Harbiden Ricciardo’nun da aralarında olduğu yeni nesil fena patlayacak gibi. Tabi dediklerinin hepsi doğru çıkarsa, F1’de genelde bu olmaz. Burunlar güzel olacak, sesler güzel olacak, DRS ile yarışlar güzel olacak demişlerdi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]