Ricciardo: Verstappen ile olan gerilim artacak

0

Daniel Ricciarod takım arkadaşı Max Verstappen ile ilişkisi konusunda “saf” olmayacağını ve Red Bull’un 2017’de rekabetçi olması durumunda ikili arasındaki gerilimin çok fazla artacağını söyledi.

“Saf olmayacağım. Eğer zaferler için savaşıyorsak baskı ve tansiyonun artacağından eminim, ancak umarım birbirimizin gözlerine bakarak ‘iyi iş’ diyebiliriz.”

“Yan yana geldiğimizde pozisyonumuzu düşünüyor olacağız ve yüzde yüzümüzü veriyor olacağız. İkimizin de aracın limitini takıma karşı sorumluluğumuzu bildiğimizi düşünüyorum. Kendi yeteneğinize güvenirken diğerinin de yeteneğine güvenmelisiniz.”

Ricciardo Kvyat’ın yerine Verstappen’in gelmesinin kendi performansını yükseltebilmesi için iyi olduğunu söyledi.

“O büyük bir şeydi. Özellikle İspanya’daki ilk hafta sonu oldukça çılgıncaydı. Kazandığı için değil, bence takım Max’in ne kadar iyi olduğunu bilmiyordu. Onun kazanması bize iyi bir enerji verdi ve bizi güçlendirdi. Herkes Dany’nin değiştirilmesiyl hata yaptığımızı düşünürken bu geldi.”

“Sezon başından bu yana doğru seviyede olduğumu düşünüyorum. Max ile birbirimizi zorladığımızı ve ileriye götürdüğümüzü düşünüyorum. Sıralamada bana daha yakındı ve birbirimizin verilerine bakarak her yerde ekstra zaman bulabildik. Bu sizi daha iyi yapıyor.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]