Ricciardo Renault’a uzun süre bağlı değil

0

Daniel Ricciardo gelecek sezon için Ferrari kapısının kapalı olduğunu söylemesine rağmen Renault ile olan anlaşmasının uzun süreli olmayabileceğini ve 2021 için fırsatları değerlendirebileceğini söyledi.

Ricciardo geçen sene Ağustos ayında Renault ile sözleşme imzalayarak Red Bull takım patronu dahil bütün Formula 1 dünyasını şok etmişti.

Yedi kez yarış zaferi bulunan pilot için Alman pilot Sebastian Vettel’in sezon sonunda emekli olması halinde Ferrari’ye geçebileceği söylentileri aptal sezonun yaklaşmasıyla birlikte arttı.

İtalyan bir gazeteye konuşan Avustralyalı pilot Renault’un 2020 sonrasında kendisini uzun vadeli bağlamasını istiyorsa geride kalanların en iyisi pozisyonunda kendisini kanıtlaması gerektiğini söyledi.

“Şimdilik cevabım hayır fakat ancak bu Renault’a olan güvensizliğimden değil.”

“Sezonun ikinci yarısını beklemek istiyorum.”

“Takımın McLaren ile şampiyonada dördüncülük için savaşması gibi bazı işaretler bekliyorum.”

Ricciardo’ya eski takım arkadaşının 2018 sezonu içerisinde Ferrari’ye geçişini engellediği yönünde sorulan soruya Avustralyalı pilot, bir pilotun bu kadar güce sahip olacağını zannetmediğini söyledi.

“Bu soru için bir cevabım bulunmuyor.”

“Fakat kendimi yerine koyarsam imkansız diyemem. Takımın pilot tarafından bu kadar etkileneceği ile ilgili düşünceyi reddediyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]