Ricciardo : Red Bull 2017 için Mercedes’ten daha iyi bir konumda

0

Daniel Ricciardo önümüzdeki yıl değişecek kurallar ile birlikte avantajı ele geçirmek adına en iyi takımın Red Bull olduğunu düşünüyor.

Mercedes geçtiğimiz 3 yılı domine etmiş, 6 şampiyonluk kazanmıştı. 2017 yılında değişecek olan aerodinamik kuralları ile birlikte Mercedes’in dominasyonunun biteceği düşünülürken Ricciardo Red Bull’un eski yerine, zirveye döneceğine inanıyor.

ESPN’ye konuşan Avustralyalı : “Zirveye döneceğimize inanıyorum. Eğer bahis oynayan bir insan olsaydınız ‘Mercedes neden tekrar kazanmasın?’ derdiniz. Dürüstçe söylemek gerekirse gerçekten Red Bull’un daha iyi bir pozisyonda olacağına inanıyorum.”

“Harika şekilde motive olmuş durumdayız, her şeyi arkamızda bırakıp ileriye doğru büyük bir adım atmak için oldukça fazla enerjiye sahip olduğumuzu hissedebiliyorum.”

“Motor sağlayıcımız Renault ile bu sene içinde oldukça iyi bir gelişim gösterdik. 2017 yılı için de bütün takımlar gelişim için oldukça zorluyorlar. Açıkça kendimizi Mercedes ile kıyaslayacak olursak biliyorsunuz ki onlar gerçekten hızlı fakat belki de 3 yıldır çok rahatlardı ve onları zorlayamadık. Biz ise tam tersi, atak modundayız.”

Red Bull’un dominasyonunun bittiği 2014 yılından bu yana takımda yarışan Ricciardo takım ile birlikte oldukça büyük bir gelişim gösterdi. Ricciardo takımın artık hak ettiği yere yani zirveye döneceğini düşünüyor.

Red Bull’un en büyük aşil tendonu ise Renault güç ünitesi kullanıyor oluşu. Her ne kadar 2015’e oranla 2016 Renault çok büyük yol kat etmiş olsa da hala Mercedes ve Ferrari’nin gerisindeler. Ricciardo ise bu yıl yaptıkları atılımın 2017 yılında da devam edeceğine inanıyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]