Ricciardo neden Vettel’in yerini alamayacağını açıklıyor

0

Daniel Ricciardo 2020 sezonunda Sebastian Vettel’in ani bir karar ile Ferrari ya da Formula 1’i bırakması durumunda neden onun yerini alamayacağını açıkladı.

Formula 1’de aptal sezon yavaş yavaş start alıyor. Vettel’in F1 geleceği ile ilgili olarak dedikodular büyürken Ferrari’nin Vettel’i kaybetmesi durumunda Ricciardo’nun ya da Valtteri Bottas’ın yerini alması bekleniyor.

Red Bull’dan ayrılıp Renault’a gelen Ricciardo, Maranello’da eski takımından oluşacak boşluğun ardından kendisiyle ilgilenmeleri durumunda bile iki yıllık kontratın ayrılmasına engel olacağını söyledi.

“Dürüst olmak gerekirse son üç dört sezon içerisinde sürekli olarak böyle başlıklar görüyorum.”

“Yani bu benim için yeni bir şey değil. Kontratım var ve 2020 sonunda bitiyor. İki yılı kapsayan bir anlaşma.”

“Seb kararını verip sezon sonunda ayrılırsa bile bunun bir parçası olabileceğimi düşünmüyorum.”

Ricciardo Renault’un sorun yaşamasıyla birlikte hedeflerden ve ilk üç takımdan uzak bir şekilde dokuz yarış sonunda pilotlar klasmanında onuncu sırada bulunuyor.

Avustralyalı pilot ve takım arkadaşı Nico Hülkenberg son yarışta, Avusturya pistinde puanlara ulaşamadılar ve Ricciardo’ya göre takım 2019 aracından erken vazgeçebilir.

“Bu yıl yapmamız gereken çok fazla şey var. Avusturya’da yelkenleri biraz suya indirdiğimizi düşünüyorum çünkü Monako, Kanada ve Fransa ile iyi bir momentum sahibi hale gelmiştik.”

“Avusturya’ya geldiğimiz zaman ise o kadar iyi bir performans göstermediğimizi hissettik.”

“Bu hafta mühendislerle biraz daha telefon mesaisi yapacağım ve olayları anlamaya çalışacağım. Bu yüzden Silverstone’un daha iyi olacağını düşünüyorum. Sanırım olayları biraz olsun kavradık.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]