Ricciardo: McLaren olmadan rahat yarışamazdım

0
Daniel Ricciardo of Australia and Renault Sport F1 poses for a photo in the Paddock ahead of the Formula 1 Australian Grand Prix 2020 at the the Albert Park Circuit in Melbourne, Thursday, March 12, 2020. (AAP Image/Scott Barbour) NO ARCHIVING, EDITORIAL USE ONLY ** STRICTLY EDITORIAL USE ONLY, NO COMMERCIAL USE, NO BOOKS **

Daniel Ricciardo gridde McLaren olmadan Avustralya GP’si yapılması durumunda hiç rahat olmayacağını söyledi.

Formula 1 2020 sezonunun açılış yarışı Avustralya McLaren çalışanları arasında koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından antrenmanların başlangıcına 2 saat kala iptal edilmişti.

Takım patronları ve Avustralya GP organizatörleri ve Liberty Medya yarışın yapılıp yapılmaması konusunda toplantı ve aralarında oylama yapmıştı.

Oylama eşit tamamlanmıştı ancak Mercedes takım patronu Toto Wolff Almanya ile konuştuktan sonra kararını değiştirmiş.

Ricciardo bir sene sonra tulumunu giyip tekrar kendi seyircilerinin önünde yarışmak için sabırsızlandığını ancak McLaren gridde olmadan 18 araç ile yarışmalarının kendisi için tuhaf hissettireceğini söyledi.

“Orada olmak tuhaftı. Perşembe günü kendimi yarışmak için hazır hale getiriyordum.”

“Yarışın yapılacağından emin değildim. Son dakikada bir iptal kararı gelebileceğini düşünüyordum.”

“Benim için şok olan Perşembe uyumadan önce McLaren’in yarıştan çekilmesi oldu.”

“Ardından başka bilgiler toplamak için üç saat uyanık kaldım ancak tek kesin olan yarış yapılsa bile grid tamamen dolu olmayacaktı.”

“Açıkçası iki şekilde de tuhaf hissedecektim. Biraz ‘Bak bu sezonun ilk yarışı, ya hep beraber ya da hiç olmayacağız.’ şeklinde düşünüyordum.”

Avustralya’nın iptalinin ardından Bahreyn ve Vietnam erteleme kararı aldı. Ardından Hollanda, İspanya ve Azerbaycan bu pistlerin arasına katıldı.

Monako’nun iptalinin ardından mevcut takvimde ilk yarışın Haziran ayının ortasında Kanada’da başlaması bekleniyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]