RESMİ: Toro Rosso Honda’ya, McLaren Renault’ya geçiyor

2

McLaren’ın Honda ile ilişkisini bitirdiği ve Renault’ya geçeceği resmi olarak açıklanırken, Toro Rosso’nun ise Honda güç ünitelerine geçeceği de doğrulandı.

McLaren’dan Zak Brown tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Bugünkü açıklama bize 2018 için şasi ve teknik programımıza devam ederken daha fazla kararsızlık yaşamamamızı sağlayacak.”

“Bir organizasyon olarak, McLaren teknik tedarikçileri ile birlikte çok sıkı olarak çalışmıştır. Renault Sport Racing’e gerçek bir değer katabileceğimizden ve mevcut güç ünitelerini düzenli yarış zaferi kazanabilecek seviyeye getirebileceğimizden eminiz.”

Renault Sport’dan Jerome Stoll da bu gelişme hakkında konuştu: “McLaren ve Renault ilk kez bir arada çalışacak ve böylesine zengin bir Formula 1 geçmişi olan bir organizasyonla çalıştığımız için gururluyuz.”

“Bu birliktelik sadece teknik ve sportif değil, aynı zamanda pazarlama ve iletişim faydaları ile geliyor. McLaren’ın bizi pist üstünde zorlayacağını biliyoruz ve rekabet ise bunun faydası olacak.”

McLaren’ın Renault ile olan anlaşmasının üç yıllık olduğu açıklandı.

Renault Sport, Toro Rosso ile de yollarını ayırdığını duyurdu.

“Renault Sport Racing, Scuderia Toro Rosso ile olan birlikteliğini karşılıklı anlaşmanın sonucu olarak bitirdiğini açıklar.”

Renault, 2014, 2015 ve 2017’de Toro Rosso’ya motor tedarik etmişti. Faenza kökenli takım, McLaren’dan ayrılan Honda güç ünitelerini kullanmaya başlayacak.

2 Yorum

  1. Ulan bu padok ne acayip yermiş, ne garipmiş… Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorlar ama, ne iddia ediliyorsa büyük oranda gerçek çıkıyor.

    Toro Rosso için Honda sorun değil, onlar sürücülerin görece performanslarına bakıyorlar. Üstüne beleş motor ve muhtemelen güzel de para alırlar. Red Bull da motor kıyaslaması yapabilir. Kazan-Kazan.

    McLaren için yeni bir dünya açıldı, aslında 2015’e geri döndüler. Bakalım yeni güç ünitesi tedarikçileri ile neler yapacaklar… Önlerinde Red Bull ve Renault gibi iki farklı yerde olacak rakip olacak ve bu kez kıçları açıkta kalacak. Başarısızlığın bahanesi yok. Bugünkü makaleyi de güzelce sindirmek gerek.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]