Resmi: Ricciardo iki yıllık anlaşmayla Renault’da!

21

Renault, Daniel Ricciardo ile iki yıllığına anlaştığını açıkladı.

Ricciardo, 2019 sezonunda Renault’ya katılacak ve Nico Hülkenberg’in takım arkadaşı olacak.

Renault Sport takım patronu Cyril Abiteboul şöyle konuştu: “Daniel’in imzası sporda önlere doğru yükselmek için adanmışlığımızın bir göstergesi. Aynı zamanda geçtiğimiz iki buçuk sezonda yaptığımız çalışmanın da dikkat çektiğinin bir göstergesi.”

“Daniel’in şüphesiz yeteneği ve karizması takım için büyük bir artı ve duruş demek. Ona mümkün olan en iyi aracı vermek de ona bu inancının karşılığını vermek için görevimiz. 2019’da büyüyen takımımıza onu memnuniyetle karşıladık.”

Ricciardo: “Muhtemelen kariyerimdeki en zor kararlardan biri oldu. Ancak yeni bir mücadele için doğru zamanın geldiğini düşündüm. Renault’nun en yüksek seviyede mücadele etme hedefi için önünde çok fazla yol olduğunun farkındayım, ancak sadece iki yılda yaptıkları ilerlemeden etkilendim.”

“Renault’nun bu sporda bulunduğu zamanlarda eninde sonunda kazandığını biliyorum. Umarım bu yolculukta onlara yardım edebilirim ve pist üstü ve dışında onlara katkı sağlayabilirim.”

21 Yorum

 1. Bir ben mi böyle düşünüyorum, Renault soğuk havada ve sert lastikte RedBull ile tempo tutturabiliyor, hatta yağmurda geçen seneden beri Mercedes seviyesinde tempomuz oluyor. Bence lastikleri anlamakla alakalı, şasi o kadar kötü değil. Ön grupla savaşmak için soğuk-sıcak duyarlılığını azaltmak gerekiyor sanırım.

 2. Beklediğim mantıklı hamle. Değişiklik iyidir. Tabi Red Bull’da yenilenin kaçtığı gerçeği de var, ikinci bir Webber olmak istemedi.

  Sainz’ın Red Bull’a geçeceğinin de işareti diyebiliriz. Haa McLaren’a geçme olasılığı var mı var.

  Ricciardo Renault’ya, Sainz McLaren’a, Gasly Red Bull’a, Norris Toro Rosso’ya. Key McLaren’a, Grosjean evine, Leclerc Haas’a, Vandoorne veya Giovinazzi Sauber’e…

 3. Kabul edelim kimse bunu beklemiyordu. Acaba geleceğe yönelik bir şampiyonluk sözü mü aldı Renault. Hem kendi sözleşmelerini uzatmaları hem de yıldız pilot almaları 2020li yıllarda en az bir şampiyonluk sözü aldıklarını aklıma getiriyor.

  • Niye beklemesin. Redbull açık görüşlülükle ilerlemek isteyen, desteklenmeyen ve gelecek mevcudiyet/motor belirsizliği ile riskli bir tercih. Renault da aynı şekilde. Yani seçti diye güllük gülistanlık, daha muhteşem bir tercihi yapmış olmuyor. 2 tarafında avantaj ve handikapları var.
   Yıldız pilot derken ne zamandır şampiyonluk göğüslemeyen yıldız oluyor. Lewis, Vettel’in yıldızları sorgulandığı günde Ric’e yıldız, çelenk oturmaz. 🙂
   Kimse kimseye şampiyonluk sözü vermez sadece var olsunlar diye kuralları eğip büktüğü olur. Avantaj tanır ancak kalanını kendin yaparsın. Burası ticari saha.. ticaretin de çoklu karşılıkları-planları var. Hele Bernie kimseye söz vermez. Sadece göz yumduğu oldu. Dominasyon varsa ve ticaretini etkiliyorsa müdahale ettiği oldu. Şimdi ki yönetim için de geçerli. Sözleşmeler dışında yeni yönetim için eski yönetimin hiçbir sözü, icraatı önemli değil.
   Sen hiç 2021 e kadar felan renault’nun bütçesini 3 katına felan arttıracağı gibi şeyler duydun mu. 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]