Resmi: Raikkonen sezon sonunda Ferrari’den ayrılıyor!

11

Ferrari, Kimi Raikkonen’in sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı.

Takım, internet sitesi üzerinden yaptığı kısa açıklamada Fin pilotun ayrılacağını duyurdu.

“Scuderia Ferrari, 2018 sezonu sonunda Kimi Raikkonen’in mevcut görevinden ayrılacağını duyurur.”

“Bu yıllarda Kimi’nin takıma, sürücü ve insani olarak katkıları çok büyüktü. Takımın büyümesinde önemli bir rol oynadı ve aynı zamanda harika bir takım oyuncusu.”

“Scuderia Ferrari’nin bir dünya şampiyonu olarak her zaman takımın tarihinde ve ailesinin içinde yer alacak. Kimi’ye ve ailesine tüm bunlar için teşekkür ediyoruz ve onlara huzurlu bir gelecek diliyoruz.”

11 Yorum

 1. Ferrari saçmaladı, en doğrusu Kimi ile devam etmekti.Lerclec’in göstereceği performansı şimdiden merak ediyorum.Kimi parayı büyük ihtimal Ferrariden alacak ve maaşında değişiklik olmaycak.Alfa Romeo için marka yüzü olabilir.

  • Çok üzülmedim açıkçası.Lotus gibi, Sauberde yapılanma içinde.Fiat, Alfa markasını eski günlerine getirmek istiyor.Kimi’yi özellikle Sauber’e almış olmalılar.Normal şartlarda Kimi bırakırdı.Doğru yönü ve doğru yolu Kimi gösterecektir.Araç gelişimi konusunda mutlaka ileri yönde adım atılacağını düşünüyorum.

   Tabi kırmızı araçta 7 numara ve Kimi’yi görmeyecek olmamamız da bir burukluk yaratacak.

   Bunun haricinde araç gelişimi konusunda Ferrari uzun vadede olumsuz etkilenecektir diye düşünüyorum.2014 ten beri sürekli gelişen, her alanda eksiklerini nokta atışı ile belirleyen ve bu alanda güçlenen yapının büyük parçası takımdan ayrılıyor.

   Mercedes, Rosberg gittikten sonra nasıl problem yaşıyorsa benze problemler olabilir.

   Bizim üstümüzden de büyük bir yük kalktı açıkçası, artık daha rahat kıran kırana yarıştığı yarışlar izleyeceğiz orta sıralarda.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]