Resmi: Arrivabene Ferrari’den ayrıldı, yerine Binotto geçti!

3

Scuderia Ferrari, takım patronu Maurizio Arrivabene’nin takımdan ayrıldığını ve yerini teknik şef Mattia Binotto’nun aldığını açıkladı.

Takımdan yapılan açıklama şu şekilde;

Dört yıl boyunca yorulmaksızın adanmışlığın ardından Maurizio Arrivabene takımdan ayrılıyor. Karar, takım ve Maurizio’nun uzun vadeli kişisel planları ile ilgili olarak üst yönetim ile birlikte uzun toplantılar sonucu birlikte alındı.

Ferrari takımın son yıllarda artan rekabetçiliğine olan değerli katkılarından dolayı Maurizio’ya teşekkürlerini sunar ve kendisine gelecekteki mücadelelerinde en iyisini diler.

Mattia Binotto Scuderia Ferrari’nin takım patronluğunu hemen devralacaktır. Tüm teknik alanlar doğrudan Mattia’nın altında çalışmaya devam edecek.

3 Yorum

  1. Vettel’ in de gidici olacağının sinyalleri bunlar.Ferrari dediğimiz gibi, para verir sonuç ister, hele bu sene ki araçla bir sonuç gelmiyorsa, yanlış giden birşey var demektir.Patron da ne demişti, “sorumlu benim” Bedeli de bu oldu.Sıra geldi, açık şekilde suçlu ıkinci adama..

  2. Ferrari ve saçma sapan işleri. Tamam Arrivabene süper değildi ama böyle bir zamanda gönderilip yeri teknik adama bırakılacak adam da değil. Binotto’yla ilgili önceki söylentiler doğruymuş demek ki.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]