Resmi: Alfa Romeo Sauber’in pilotları Leclerc ve Ericsson

2

Önümüzdeki sezon Ferrari’nin katılımı ile Alfa Romeo markasına bürünecek olan Sauber, 2018 aracının konsept renk düzenini açıklarken, takımın 2018 pilotları da Marcus Ericsson ve Charles Leclerc olacak.

2017 sezonunu 2016 Ferrari güç ünitesi ile tamamlayan İsviçreli takım, önümüzdeki yıl Ferrari ile daha büyük bir işbirliğine gidiyor ve FCA’nın bir diğer markası Alfa Romeo, takımın isim sponsoru oluyor.

Bu anlaşma ile güncel Ferrari motoruna kavuşacak takımda Ferrari çaylağı Charles Leclerc de yarışacak. Marcus Ericsson bir sezon daha takımda kalırken, bir diğer Ferrari çaylağı Antonio Giovinazzi ise takımın üçüncü pilotu olarak açıklandı.

Yeni pilot kadrosu, Mercedes çaylağı Pascal Wehrlein için Formula 1’den ayrılma anlamına gelebilir. Alman pilotun 2018 koltuğu için tek şansı Williams, ancak İngiliz takımın Robert Kubica ile ilgilendiği biliniyor.

Bu hamlelerin ardından Wehrlein’ın Force India veya Mercedes’in yedek pilotu olabileceği söyleniyor.

2 Yorum

  1. Leclerc’in olması iyi. Hazırda olacak sezona başlayınca. Umarım Vandoorn’un yaşadığı adapte sorunlarını kısa sürede atlatır. Bizim İtalyan’ın üçüncü pilot olmasıda iyi. Marcus’u tutmaları absürtlük. Bu arada Gio, cuma antlarına katılacak sürekli.İlerleyen dönemde Marcusun performasına göre belki yarış, bilemicem..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]