Resmi: Alexander Albon 2019’da Toro Rosso’da!

1

Toro Rosso, 2019’da Daniil Kvyat’ın takım arkadaşı olacak pilotu Alexander Albon olarak açıkladı.

Bu haberle birlikte griddeki 20 koltuğun 19’u resmileşti ve Lance Stroll’ün Racing Point Force India’da kalışına kesin gözüyle bakılıyor.

Albon, önümüzdeki sezon için Formula E serisinde Nissan ile anlaşma imzalamıştı. Ancak Red Bull’un kendisini istemesi nedeniyle kontratının sonlandırılması Nissan’da işleri zora soktu.

Toro Rosso takım patronu Franz Tost, 22 yaşındaki Albon’un kendisine bu şansı Formula 2’deki performansının verdiğini söyledi.

“Alexander 2018’de etkileyici bir Formula 2 sezonu geçirdi. Dört yarış kazandı ve sezonu üçüncü tamamladı. Yarışlarda rakiplerini geçiş şekli Formula 1 için hazır ve yeterince olgun olduğunu gösteriyordu.”

“Daniil ve Alex ile birlikte iki genç, çok güçlü ve rekabetçi sürücüye sahibiz.”

Albon ise inişli çıkışlı kariyerinin Formula 1’e yönelmesinden dolayı heyecanlı.

“Önümüzdeki yıl Formula 1’de olacağımı biliyor olma hissi harika bir şey. Tek koltuklu kariyerimde bazı iniş ve çıkışlarım oldu.”

“2012’de Red Bull beni bıraktı, ondan sonra ise Formula 1’e olan yolumun çok daha zor olacağını biliyordum. Gerçekten sıkı çalıştım ve aracın içine her oturduğumda etkilemeyi denedim. Red Bull ve Dr. Marko’ya bana inandıkları ve ikinci bir şans verdikleri için teşekkürler.”

“Her zaman bir motorsporları delisi oldum ve araca ilk oturduğumdan bu yana hayalim Formula 1’de olmaktı. Bu fırsatın verilmiş olması inanılır gibi değil.”

Bu haberle birlikte Brendon Hartley’in Formula 1’den ayrılacağı kesinleşmiş oldu.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]