Renault: Şasimiz Red Bull ve McLaren kadar iyi değil

0

Renault’dan Cyril Abiteboul, şasilerinin Red Bull ve McLaren kadar iyi olmadığını ve bu sezon onlara yetişmeyi beklemediklerini söyledi.

Bu sezon McLaren da Red Bull gibi Renault güç ünitesi kullanmaya başlayacak ve Renault fabrika takımının bu iki takıma göre nerede olduğu merak ediliyor.

“Şasi bakımından Red Bull ile aramızda büyük farklar olduğunu biliyoruz. Bunlar aerodinamik ve mekanik olarak büyük durumda. Red Bull’u çok iyi biliyoruz ve bizim için harika bir mihenk taşı konumundalar. Bence en iyi şasilerden birine sahipler ve neyle geleceklerini göreceğiz.”

“McLaren ise bizim için biraz bilinmeyen durumunda. Çünkü farklı şasiye, farklı motora, farklı sürücülere sahipler. Karşılaştırmak zor.”

“Genel kapasite olarak onlarla denk olmamız gerekiyor. Ancak onlar oldukça istikrarlı organizasyonlara sahipler, çok iyi yapılanmış durumdalar ve iyi destekleniyorlar. Biz ise halen gelişme sürecindeyiz, halen büyüyoruz ve kendi takımımızı inşa etmeye çalışıyoruz.”

“Bence 2019’dan önce onlarla denk bir pozisyonda olamayız, elbette bu yıl onlarla aramızda çok küçük bir fark olmasını görmek istiyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]