Renault pilotta karizma arıyor

4

Cyril Abiteboul, takımın 2017’den itibaren karizmatik bir lider pilot aradığını açıkladı.

2017 için Sergio Perez ve Valtteri Bottas gibi pilotlardan bahsediliyor ve mevcut pilotlar da henüz silinmiş değiller.

Abiteboul: “Renault olarak uzun vadeli plana inanan pilotlar istiyoruz. Lider gibi davranacak, markanın elçisi ve takımın lideri olabilecek pilotlar arıyoruz.”

“Gençseniz bunu başarmak kolay değil, bu yüzden Magnussen ve Palmer’ın daha fazlasına ihtiyaçları var. Onların bunun için gerekli kapasiteye sahip olmadıklarını söylemiyorum, ancak bir noktada buna ihtiyacımız olacak. Büyük takımlara bakılınca hepsinin Vettel, Schumacher, Rosberg gibi karizmatik lider sürücüleri var. Bizim de buna ihtiyacımız var.”

“Lewis Hamilton ve Fernando Alonso gibi isimlerin anlaşmalarının olduğunu biliyoruz, bu yüzden bu kış bir hareket olmayacak. Aceleci olmazsak ve öncelik olarak kimi istediğimizi düşünmek için daha fazla zaman kullanırsak bizim için daha iyi olabilir. İlerlemenin en iyi yolu bu.”

4 Yorum

  1. Diyor ki anlaşması olmayan karizmatik, genç kızların sevgilisi, çekici, yakışıklı, İngiliz beyefendisi Jenson Button’la bir görüşmek isteriz.

    Palmer’dan bir halt olacağı yok zaten, 2014’te gördüğümüz üzere But-Mag iyi bir ikili.

  2. Bildiğin Jenson’a kur yapıyor bunlar! İşin içinde Williams da var. Ama mali açıdan nispeten güçsüzler. Jenson’a bir talip daha çıktıysa adamın fiyatı artıyor.
    Önümüzdeki yarışlarda Jenson sa bu motivasyonla yarışır ve puan koparırsa değmeyin keyfine…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]