Renault McLaren’i geride bırakabilir mi?

1

Renault şampiyonada erişebilecekleri maksimum konum olan dördüncülüğü elde etmeyi bir görev olarak addediyor. Fransız ekip yaz arasından önce Toro Rosso’nun bile gerisine düşmüştü ve müşterisi McLaren’e karşı 82-39 mağlup konumdaydı. Fakat Renault Monza’ya fark yaratan bir düşük downforce paketi ile geldi ve sadece tek yarıştan 22 puan çıkardı. McLaren’in üst üste iki yarış problem yaşaması ile durum 65-83 oldu.

Renault’nun aracı R.S 19 Ferrari SF90’ın hem güçlü yönleri hem de zayıflıkları konusunda benzerlik gösteriyor. Fakat iki araç elbette ki birbirinden tamamen farklı. Mercedes’e göre ise Renault Monza’da en güçlü üçüncü takımdı. Renault takım patronu Cyril Abiteboul iyi geçen yarışı şöyle açıklıyor: ” Düşük downforce paketiyle denge sorunlarımız çözüldü. Ayrıca orta grubun en önündeydik ve bu bizi lastik kullanımı konusunda cesaretlendirdi. Böyle bir durumda arkadakilerden tamamen farklı bir yarış çıkarabilirsiniz.”

Renault Singapur’a minör bir aerodinamik güncelleme ile, Suzukaya ise daha kapsamlı bir paket ile gelecek. Abiteboul: ”Durum iyileşecek ve doğru yöne gideceğiz ama gece ile gündüz arasındaki gibi bir fark beklemeyin”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]