Renault atamalara devam ediyor

0

Renault Formula 1 takımı Rob White’ı operasyon direktörü konumuna getirirken McLaren’a kaptırdığı Ciaron Pilbeam’ı geri kazanarak şef yarış mühendisi pozisyonuna getirdi.

White Enstone’daki merkezden Renault’nun Viry’deki motor bölümüne geçirildi.

Pilbeam ise takım Lotus iken bir sezon çalışmış, ancak Şubat 2014’te McLaren’a geçmişti. Pilbeam aynı zamanda Red Bull’da Christian Klien, Robert Doornbos ve Mark Webber ile, BAR takımında ise Jacques Villeneuve ve Takuma Sato ile çalışmıştı.

Cyril Abiteboul Enstone’daki iş gücünün bir yıl öncesine göre yüzde 20 arttığını söyledi.

“Büyüme bir anda olmuyor, yıl boyunca insanları bir araya getirdik. Hedefimiz kaliteli iş gücünü bir araya getirmekti.”

“Bunun bir parçası olarak Enstone’un üst yönetiminden Rob White’ın Viry-Chatillon’a operasyon direktörü olarak geçtiğini ve Ciaron Pilbeam’ın bize şef yarış mühendisi olarak döndüğünü mutlulukla belirtebilirim.”

“CNC makina kapasitemizi de ciddi oranda artırıyoruz ve iki yeni makina kendilerine özel binaya yerleştiler. Yeni bir boya ve hazırlık binasının inşası devam ediyor ve kısa süre sonra ana fabrika binamızı 800 metrekareye büyüterek Enstone’daki hemen her departmanı genişleteceğiz.”

“Viry-Chatillon’da daha önce başlayan yapılanma süreci devam ediyor. Yapıyı bir güç ünitesi tedarikçisinden fabrika takımı atölyesine dönüştürmek için çalışıyoruz.”

“2016 her zaman temellerimizi atma ve gelecek için uzun vadeli planlarımıza hazırlık yapmak içindi.”

“2016 aracımız, R.S.16, inanılmaz kısa bir zaman aralığında, birkaç haftada tamamlanmıştı ve bu yılki odak noktamız çalışan sayısı ve fabrika genişliğini artırmak üzerineydi.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]