Renault artık zirveye yarışmak istiyor

0

Eski FIA teknik delegesi olan ve bu nedenle Renault’a katılması tartışmalara neden olan Marcin Budkowski, son üç yılda Renault’un zirveye çıkması için gerekli çalışmaları yaptıklarını ve 2019 sezonunda takımın zirveye yaklaşacağını söyledi.

2011 sezonu sonunda F1’den çekilne Renault, 2016 sezonunda fabrika takımı olarak geri dönmüştü. Carlos Ghosn, yarış kazanabilmek için takımın üç yıla ihtiyacı olduğunu dile getirmişti.

Ancak Budkowksi, Renault’un uzun vadeye odaklandığını söyledi.

“Sadece kısa vadeyi düşünmüyoruz. Renault olarak deneyimli kişileri takıma almanın yanında çaylakları ve yeni mezun gençleri de işe alıyoruz.”

“Gelecek odaklı yatırımlar yapıyoruz. Bunların sonucunu hemen alamayız, şu ana kadar gelecek için bir yapı oluşturuyorduk.”

“Kısa vadeli düşünseydik geçen sezon daha yukarıda olabilirdik ama bizim hedefimiz dünya şampiyonu olabilecek bir takım yaratmak. Bu yüzden gelecek odaklı çalışmalar yapıyoruz. Üç yıllık yapılanma süreci bitti, şimdi üç yıllık atak süreci başlıyor.”

“Geçen yıl gelişim konusunda en iyisini başaramadık. Gelişim alanında 2017’nin de gerisinde kaldık ve bu durumun farkındayız.”

“İlk üç takımla olan fark nedeniyle hayal kırıklığı yaşıyoruz. Geride olmaktan dolayı mutlu değildik. Ancak gelecekte daha iyi durumda olmak için bu seviyede olduğumuzu biliyoruz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]