Red Bull’un difüzörü yasal olmayabilir

3

Alman Auto Bild son dönemde performansı artan ve Ferrari’yi geçen Red Bull’un difüzör tasarımının kural dışı olabileceğini iddia etti.

İddiaya göre Cuma günü yapılan antrenman turlarında Red Bull’un difüzörünün dikey ve yatay olarak esnediği görüldü.

Ferrari’nin Belçika’da Red Bull’un difüzörünü daha yakından inceleyebilmek için bir fotoğrafçı görevlendirdiği iddia ediliyor.

Bu iddialar Red Bull’un danışmanı Helmut Marko’ya soruldu. Marko’nun bu iddialara cevabı ise şöyle: “Aracımız tamamen yasaldır ve bunun dışında söylenen her şey bir iftiradır.”

3 Yorum

    • ”Ferrari yenemediği takımlara bok atmasıyla meşhurdur”

      Öyle bir şey olsa Mercedese çok iyi bok atılırdı.Ayrıca genelde bok atan her zaman medyadır.İlla Ferrari fotoğrafcı tuttu diye % 100 legalliğine bakmak için olamaz.Ferrari şu aralar difüzör taban arka kanata odaklanmış durumda muhtemelen onun analizleri yapılıyordur.Medyanın iş güzar haberleri bunlar.

      • Ferrari spor içinde politik gücünün ne olduğunu çok iyi biliyor, ona göre hareket ediyor da olabilir. Bunun dışında dediğin gibi kopyalama amaçlı zaten sürekli birbirlerini gözetliyorlar. Ama şu var, Red Bull’un bir yerinin esneyebilitesi ne kadar yüksekse, Ferrari’nin geçildiğinde rakibinin açığını bulmaya çalışması o kadar yüksektir. Şu kurumsallığı ve acemice yönetilmesinden kurtulamadılar daha. Bunu yaptıkları an 2000’lerdeki gibi şampiyonlukları dizebilirler.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]