Red Bull: Sırada Mercedes var

1

Red Bull takım patronu Christian Horner, son yarışlarda Ferrari’yi geride bırakan takımının Mercedes’le arasındaki farkı kapatabileceğini söyledi.

“Mercedes hâlâ önümüzde. Takvimde bizim için iyi geçebilecek bazı yarışlar var ve amacımız farkı kapatmak.”

“Farkın ortalama 0.3 saniye olduğunu düşünüyoruz. Almanya’da, özellikle son bölümdeki performansımız cesaret vericiydi. Nico yumuşak lastiklerle arkamızdaki farkı kapatamadı.”

Horner şimdi Mercedes’i yakalamaya çalışacaklarını söyledi.

“Son dönemdeki sonuçlar oldukça olumluydu. Tatile Ferrari’nin 14 puan önünde olarak giriyoruz. Çoğu yarışta iyi performans gösterdik. Red Bull Ring, Silverstone, Hungaroring ve şimdi Hungaroring. Dört farklı pist ve dört farklı zemin. Bunların sezonun ikinci yarısı için iyi bir işaret olduğunu düşünüyorum.”

“Başarılı olabilmek için önünüze bakmalısınız. Hem kısa hem de uzun turlarda Mercedes’ten 0.3 saniye kadar yavaştık. Şu an bunu nasıl kapatabileceğimize bakıyoruz. Bunu başardığımızda puanlar gelmeye başlayacaktır.”

1 YORUM

  1. Red Bull biraz fazla heyecanlanıyor. Önlerinde yer alanları yakalamaya çalışmaları elbette temel amaçları olmalı da, Renault bu motoru artık geliştirmeyeceğini söylemişti. Sıralama turlarında yağmur gibi olaylardan yararlanamazlarsa arkadan gelip geçebilecek hızları asla olamayacağından bir şey yapamazlar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]