Red Bull 2021’de Aston Martin motoruna geçebilir

9

Red Bull takım patronu Christian Horner, Red Bull’un gelecekte Aston Martin ile motor tedarik anlaşması yapabileceğini ima etti.

McLaren’ın Honda’dan ayrılıp Renault’ya, Toro Rosso’nun Honda’ya geçtiği duyurularının ve Red Bull’un da 2019’da Honda’ya geçebileceği haberlerinin üzerine, Horner yeni bir üreticiden bahsetti.

Horner, Red Bull’un 2018 için Renault ile anlaşması olduğunu söylerken, gelecekte yeni bir üretici ile çalışabileceklerinden bahsetti.

“Yakın zamanda bir diğer anlaşma yapılabilir ve bu Porsche ile olmayacak. Porsche değil. Halihazırda bir motor üreticisi ile ilişkimiz var ve hangisi olduğunu anlamanız için fazla düşünmeniz gerekmiyor.”

Red Bull, 2016 yılı başında Aston Martin ile bir teknik birliktelik çalışması başlattı ve Adrian Newey F1 görevlerinin yanında bir yol aracı tasarlıyor. Birlikteliğin ilk ürünü ise Aston Martin Valkyrie adındaki hiper otomobil. Red Bull Racing aracının üzerinde de Aston Martin logoları bulunuyor.

9 Yorum

  1. CAD görsel hoşuma gitti
    de oraya niye AMG koymuşlar anlamadım. Aston Martin, mevcutta AMG Mercedes’le ilişkisini küçülttü Cosworth ile arttırdı.

    Bu arada şunu da ekleyelim. Aston Martin’in motor departmanı henüz çok küçük ve acemi. Geçmişte ki bünyelerinde ki yapının dışında bir ara dönem daha yaşıyorlar. Kısaca Aston Martin’in tüm temel hayatı Cosworth üzerine yani A.M. F1 motoru hazırlayamaz. Redbull ile birlikte destek kaynağını Cosworth’e aktarırlar ise iyi olur zira Cosworth’ün ileri ki dönemde giriş yapacağına ihtimal vermiyorum pek sıcak davranmıyorlar.

    Bu haber kaynağını yazanlar bu tip şeyleri pek bilmiyor galiba…

      • Hayır değil tedarik sadece bir segment V8’leri içeriyor (racing vs motorlar yine cosworth dendi)du. Beklenti AM’nin çalışmayı MB ile arttırmasıydı V12 çeşitliliği ile ama azaltma yoluna gittiler AM-RB de kullanılacağı düşünülen 5.2 ünite uzun aradan sonra AM’nin kendi hazırladığı üniteydi. Part üretimini yine cosworth yapıyor. O zaman yazmıştım ama akabinde Valkyrie de o ünite değişti mi emin değilim.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]