Raikkonen Verstappen’in sürüşünü destekledi!

2

Kimi Raikkonen, Japonya GP’deki kazalarına rağmen Max Verstappen’in rakiplerini kasıtlı olarak pist dışına atacak bir sürücü olmadığını söyledi.

Verstappen, şikanı kaçırdıktan sonra piste geri dönüşünde Raikkonen ile temas etmişti ve piste güvenli bir şekilde dönmediği için 5 saniye ceza almıştı.

Verstappen ile temas yaşayan bir diğer isim olan Sebastian Vettel, tüm suçu Verstappen’e atarken kendisinin savunma manevralarını eleştirmişti.

Raikkonen ise bu konuda daha açık fikirli.

“Onunla temas ettiğimiz durumda, söylemesi zor, çünkü bazen kerblerin üzerinden geri girdiğinizde aracı döndürmek imkansızdır, çünkü onların üzerinden atlarsınız.”

“Böyle miydi bilmiyorum. Bence pistte yan yana olsaydık sıkıştırmayacaktı, çünkü hepimiz bu durumda ne olacağını biliyoruz.”

“Ancak başımıza gelenler elbette biraz garip bir durumdu. Kimseye kasıtlı bir şekilde çarpmaya çalıştığını düşünmüyorum, sadece böyle oldu.”

“Dıştan almaya çalıştım ve bırakabildiğim kadar fazla yer bıraktım. Ancak o pist dışından, çimlerden geliyordu.”

“Belki daha fazla dönemedi, veya kendini orada buldu. İdeal bir dünyada biraz daha fazla yer bırakmalıydı. Ancak bilmiyorum…”

2 Yorum

  1. Raikkonen de konuşacağım diye saçmalamış. Kaç kez geçilmemek için size çarptı ya da çoklu yön değişimi yaptı hatırlayamıyorum. Öyle ki velet oyuna yeni bir yasak kuralı getirdi. Takımdan gidecek diye ufaktan gömüyor galiba artık.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]