Raikkonen Sauber’le görüşmeye Monza’da başlamış

1

Kimi Raikkonen Sauber ile olan görüşmelerin Monza’dan önce, Ferrari’nin onunla devam etmeyeceğini söylemesiyle başladığını belirtti.

“Monza’da ayrılacağımı biliyordum. Burada geçmişten bir kaç isim tanıyorum ve açıkçası her şey bundan sonra başladı. Çok uzun zaman önce başladığını söyleyemem.”

Neden 2001’de başladığı takıma gitmek istediği sorulduğunda: “Çünkü gitmek istedim. Siz medya çalışanları neden bu işi böyle karmaşık hale getiriyorsunuz?”

“Sizden daha fazlasını veya sezon sonunda nerede bitireceklerini bilmiyorum. Ne olacağını bilmiyorum, kimse gelecek sezon için ne olacağını, aracın hızının nasıl olacağını bilmiyor.”

“Her zaman tahmin edebiliriz, fakat ne yapacağımızı göreceğiz. Bunlar benim nedenlerim ve benim için yeterli. Diğerlerinin ne düşündüğünü umursamıyorum. Ben kendi nedenlerimle mutlu olduğum sürece benim için sorun yok.”

Raikkonen ayrıca Sauber’in Formula 1’de son takımı olacağını belirtti.

“Şüphesiz, büyük bir şans. Sayılarla ya da rekorlarla işim yok. Önemli olan benim bu konuda ne hissettiğim.”

“Gelecekte ne olacağını göreceğiz, bir fikrim yok. Umutlu bir şekilde ileriye bakacağız ve olacakları bekleyeceğiz.”

1 YORUM

  1. Ben bunu zaten tahmin etmiştim. Muhtemelen Spa ile olan arada bir şeyler oldu. Yaz arasından sonra gelen bir haber. Monza’da Rai’nin yarışma stili bana göre farklıydı. Hayırlısı olsun. İki sene sonra senide aramızdan uğurlayacağız demek ki …

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]