Raikkonen: Şanssızlık bizi takip ediyor

8

İngiltere GP’de podyumda bitirmesine rağmen, Kimi Raikkonen lastiği patlamasaydı ikinci olabileceğini, ve şanssız olduklarını söyledi.

“Bence yarışta araçtan oldukça fazlasını elde edebildik, bugün onlar biraz daha hızlılardı. Hızlı gidebilmek için bazı noktalarda sıkıntı çekiyordum.”

“Sonra, ne yazık ki bu şanssız durum bizi takip etti ve sol ön, aslında patlamadı, ancak lastiğin üst tarafı parçalandı. Şanslıyım ki tek parça geri gelebildim.”

“Bir tur sonra, ne yazık iki Seb de bunu yaşadı, aynı şey, mutlu değilim, ancak hiç yoktan iyidir.”

8 Yorum

  1. Hocam kusura bakma da bu kadar tek pencereden bakılmaz olaylara. Startlar adamın büyük zaafı, ben dahil çoğu kişi sıra kaybedeceğini düşünüyordu. Çünkü iç tarafı boş bırakıyor ve pasif kalıyor. Ama ne yaptı? Direkt iç tarafa yöneldi ve atak yapılmasını engelledi. Ayrıca şöyle bir durum var, Vettel Verstappen’i tekrar geçer geçmez Kimi’ye atak yapmaya kalktı ve bu gereksiz agresiflikti. Cezasını da çekti tekrar geçilerek. Kimi’nin derdi orada yerini korumak mı yoksa Vettel’i yavaşlatayım da Verstappen’e geçilsin mi? Yarış startından bahsediyoruz yahu, ne bekliyorsun sen starttan? Herkes Vettel’e oynasın o zaman hatta çıkıp birkaç kişi de arkadan itsin aracı. Genel performansı kötü adamın ama tebrik edilmesi gereken durumda da edilir. Bazen holiganlığının mantığının önüne geçip, nasıl b*k atsam diye uğraştığını düşünüyorum.

  2. Enteresan şanssızlıklar başımızı bırakmadı. İngiltere lobisi galiba yarışı kazanmamızı istemedi 🙂 ilk iki virajda Verstappe’nin Vettel’e geçilmesini sağlayıp, 3 ve 4 te Vetteli yavaşlatarak Verstappenin geçemsini sağlamışsın pravo kimi 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]