Raikkonen: Gaz kesmeseydim ilk virajda kaza yapardık

2

Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, takım arkadaşı Sebastian Vettel’in ilk viraja yaklaşırken kendisini sıkıştırmasından bahsetti.

Vettel’in kalkışta kendisini sıkıştırması sonucu erken fren yapmak zorunda kalan Raikkonen, arkasından gelen Valtteri Bottas’a geçilmiş, momentum kaybedince Max Verstappen’in de arkasına düşmüştü.

“Yarışa iyi başladık, sonrasında biraz engellendik ve ilk virajlarda geçildik. Yarış içinde diğerlerini takip etmek çok zordu, kötü değildi ancak mükemmel de değildi. Önüm açıldığında ise her şey daha kolaydı.”

“Sebastian’ın başlangıçta agresif davranıp davranmadığını mı soruyorsunuz? Biz takım arkadaşıyız. Ayağımı gazdan çekmeseydim kaza yapardık.”

“Bunu söylemek zorundayım. Kendimi pozisyonlar kaybettiğim bir durumda buldum.”

2 Yorum

  1. Boşkoy Reis.Raikkonen’in hakkı kimsede kalmaz.Vettel yine şampiyona baskısı altında ezilmeye başladı.Geçen sene singapurda yaptığı saçmalıktan ders almalıydı.Bugün yaptığı anlamsız agresiflik, kaybettiği kontrolünden dolayı.Frene basmayacaktın aslında da, nerde nasıl davranacağını iyi biliyorsun.7 puan için riske girmedin, 10 puan aldık.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]