Raikkonen: Burası daha rahat ve daha az politika var

0

Kimi Raikkonen, bu sezon katıldığı ve Alfa Romeo Racing adını alan Sauber takımında rahat ettiğini söylerken, takımın temel olarak yarışmaya odaklandığını ve çok az politika olduğunu söyledi.

İtalyan üreticinin Balocco’daki test tesislerinde bulunan Raikkonen, yeni çalışma ortamı ile ilgili soruları cevapladı.

Yeni takımında daha rahat hissedip hissetmediği sorulan Raikkonen:”Böyle olduğunu düşünmüyorum, bilmiyorum. Her takımın kendi adanmışlıkları, yol haritaları var.”

“Bazı takımların yapacak daha fazla şeyi olur, diğerlerinin daha az, bazılarında daha fazla politika olur, bazılarında daha az veya hatta sıfır.”

“Herkes aynı sonuca ulaşmaya çalışıyor, ancak oraya gelme şekilleri aynı değil, bazen yollar farklı oluyor.”

“Burada atmosfer kesinlikle daha rahat, her şey yarış yönlerine odaklanmış durumda ve daha az politika var. Bence bu herkes için daha kolay.”

Raikkonen daha önce tanışmadığı Sauber takım patronu Frederic Vasseur’un gerçek bir yarışçı olduğunu söyledi.

“Elbette F2, GP2 ve GP3’te neler yaptığını biliyordum. Ancak Alfa Romeo’ya gelene kadar onu kişisel olarak tanımıyordum, ve söylemeliyim ki bana çok ‘yarışçı’ biri gibi görünüyor, pistte neler yapıldığına ve iyi işler yapmaya odaklanıyor.”

Sauber’de garajın öbür tarafında Ferrari çaylağı Antonio Giovinazzi olacak, ancak Raikkonen yükün tamamen kendi üzerinde olduğunu düşünmüyor.

“Takımda pek çok rol var, tek bir kişinin üstün rolü yok. Pek çok hayati, çok önemli kişi var.”

“Ben en deneyimli olan sürücüyüm, bu doğru, ancak ikimiz de takımı en iyi hale getirmek için fikrimizi vereceğiz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]