Prost: Mercedes’teki savaş Senna ile yaşadığımın aynısı

2

Alain Prost Mercedes’teki takım arkadaşları Lewis Hamilton ve Nico Rosberg arasında yaşanan savaşı eskiden Ayrton Senna ile yaşadıkları mücadeleye benzettiğini söyledi.

İspanya GP’deki büyük kaza ve Avusturya GP’deki temasın ardından Mercedes takımı takım emri uygulamayı değerlendirmiş ancak takım kurallarını sertleştirmekle yetinmişti.

Prost ise Mercedes’in sezon sonuna doğru takım emri uygulayabileceğini tahmin ediyor.

“Sezon bitimine 2-3 yarış varken Toto Wolff emir verebilir, bu kötü olur ancak itaat etmek gerekir. Ben olsam aynısını yapardım. Takım içerisinde avantajlı olmak isteyen pilotlar olur ancak bu sorun çözülmelidir.”

“Sonradan ilişkimiz etkilenmiş olsa da Ayrton Senna ile aramızda aynısı oldu. Ancak Rosberg ve Hamilton önlerde yarıştıkları sürece takım emrine gerek yok.”

2 Yorum

  1. Takım emri olayını her ne kadar itici bulsam da birbirleriyle itişip kakışan pilotlarınız varsa zor durumdasınızdır. Düşünsenize dünyanın en hızlı adamları 8 yaşındaki zekalarıyla davranmaya başlıyor. E böylesine hızlarda mücadele etmek de akıl kârı -zekâ- işi olmadığına göre!
    Durum odur ki 8 yaşındaki koca adamlara (ama bazıları hâlâ cücük) sürekli “Dur oğlum, yapma bak bu yaptığın ayıp.” demek zorundasınız.
    Ama biz izleyiciler için bir gerçek var… Bunların 8 yaşındaki halini izlemek daha keyifli oluyor.

    • Takım 1-2 olduğu sürece atışmaların hiçbir zararı yok. Mercedes reklam yapmak için sporda ve araçları ekranda ne kadar görünürse amaçlarına o kadar daha ulaşmış oluyorlar. Aslında birbirlerine çarpmaları bile Mercedes için reklamdır ama yarışı kazanamamaları ertesi günkü gazetelerde “bak biz kazandık” ilanlarının verilememesi anlamına geldiği için işlerine gelmiyor.

      Dediğin gibi bizim işin mis 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]