Porsche’den ayrılan Seidl Mercedes’e mi geçiyor?

7

Porsche LMP1 şefi Andreas Seidl WEC programını sonlandıran şirketinden bir başka Alman yarış takımına geçebilir. İddialara göre Seidl Mercedes’e katılmak için Porsche’den ayrılıyor.

Porsche’nin Le Mans 24 zaferleri ve WEC şampiyonlukları kazanmasına zemin hazırlayan ve Alman şirketin Formula E takımının temellerini atan Seidl Mercedes’te Aldo Costa ve Marc Ellis’in yerini doldurabilir.

Costa, İtalya’da yaşayan ailesine daha fazla vakit ayırabilmek için tam zamanlı çalışmadan danışmanlık rolüne geçmek istemişti ve Ellis de gelecekte ne yapacağına karar vermek için bir yıl ara vermek istiyor.

Toto Wolff, bu yüzden 2019 aracı W10’un gelişimi ve sonrası için yetenekli bir mühendise ve teknik şefe ihtiyaç duyduğunun farkında ve şu an Seidl bu konuda ön sıralarda yer alıyor.

Seidl BMW’nin DTM’e girişini de organize etmiş ve başarılı olduklarını görebilmişti.

7 Yorum

  • 2020 sonunda ayrılma olasılıkları var, ama motorlar devam edeceği için devam etme kararı alabilirler. Formula E’deki bütçeler çok çok düşük, ikisini bir arada idare edebilirler. Zaten Formula E için DTM’i kapattılar.

   • Onu demiyorum F1 için geldiğinin garantisi ne onu soruyorum?
    Sonuçta bu adamın maaşını ödeyecek kadar bütçeler büyük 😛
    2020 civarına başka projelerde var büyük ihtimalle lemans temelli.
    Pek yaş yok ama adamın kariyeri o biçim BMW Sauber de sorumlu olarak çalışmış. Şimdi biraz daha olası oldu.

 1. Gelsin teoriler.

  Birileri bu haberden yola çıkarak Mercedes’in 2019’da çuvallayacağını ve Ferrari’nin şampiyon olacağını düşünebilir. Ferrari’nin batırmak için bulacağı yeni yöntemleri de göreceğiz.

  Şu kesin: iki takım da bu kez çok daha dikkatli ve hırslı olacak.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]