Pirelli: Verstappen’in lastikleri bitmedi

0

Pirelli F1 patronu Mario Isola, Macaristan GP’de Max Verstappen’in sert lastikleriyle yarışı bitirebileceğine inanıyor.

Hollandalı pilot son turlarda Lewis Hamilton’a geçildikten sonra pite girmiş ve en hızlı tur zamanını elde ettiği yeni set yumuşak lastiklere geçmişti.

Verstappen’in telsizden sert lastiklerinin “öldüğünü” söylediği duyulmuştu, ancak Isola yarıştan sonra lastiklere baktıklarında düşünüldüğü kadar aşınmış olmadığını gördüklerini söyledi.

“Hayır, buna inanmıyorum. Lastiklere baktığımızda bunun bir sorun olduğuna inanmıyorum. Herhangi bir sorun veya aşınma görmedik, bu aşınma miktarına bağlı olarak yapılmış stratejik bir karardı.”

Hamilton bitimden 22 tur önce ikinci kez pite gelmiş ve orta hamurla Verstappen’i takip ederek geçmişti.

Isola, Red Bull’un Mercedes’in avantajını anladığını ve bunun üzerine Verstappen’i en hızlı tura verilen ek puan için pite almaya karar verdiğini düşünüyor.

“Gerçekte olan şey Mercedes’in ikinci pitten sonra çok hızlı olduğu, Max de bunu gördü. O noktada yapabileceği çok az şey vardı.”

“Lastiklerin aşınma seviyesi beklediğimiz gibiydi. Bu daha çok takımların stratejik kararlarıyla ilgili, ancak lastikler iyi görünüyordu. Elbette Verstappen sonda en hızlı tur için pite geldi.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]